Ogłoszenia parafialne XI Niedziela zwykła 18 czerwca 2023r.

18 czerwca 2023Autor: Administrator

• Nabożeństwa czerwcowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15.
• 23 VI - Dzień Ojca - na wieczornej Mszy św. O 17:30 będziemy modlić się za naszych Ojców
• 24 VI Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.

1. Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się 22 VI w czwartek o godz. 8:00

2. Salezjanie w Lutomiersku prowadzą nabór na niedrogie kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. Są jeszcze miejsca na 2, 3 i 4 turnus. Zapisy są prowadzone przez formularz elektroniczny na stronie internetowej Ośrodka DON BOSCO. Turnusy trwają po około 2 tygodnie. Dokładne terminy, koszty oraz zapisy znajdziemy na stronie internetowej ośrodka DON BOSCO: www.osrodek-lutomiersk.salezjanie.pl

3. Od niedzieli 25.06.2023 do soboty 01.07.2023 będzie całotygodniowa Adoracja NS w formie modlitewnego Jerycha. Są wystawione listy na zapisy na adorację

4. Przypominamy, że w naszej archidiecezji działa Ośrodek Pomocy Duchowej. Mieści się on przy ul. Łąkowej 42 (przy kościele MB Zwycięskiej w dawnej plebanii). Zakres pomocy obejmuje między innymi: modlitwę wstawienniczą, pomoc w rozeznawaniu duchowym, pomoc księdza egzorcysty. Terminy dyżurów wolontariuszy w Ośrodku i numery kontaktowe oraz połączenia internetowe są na plakacie w gablocie i na ulotkach dostępnych w kancelarii i zakrystii.

5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na czerwcowe spotkanie formacyjne, które odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja pt.: „Wiara jest nadzieją. Interpretacja encykliki Benedykta XVI o nadziei chrześcijańskiej”.

6. W pierwszą sobotę m-ca lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Niepokalanowa. Szczegółowe informacje u diakona Dariusza, zapisy w zakrystii.

7. 22 VI w czwartek po Mszy św. o 17:30 zapraszam na spotkanie na plebanii Radę Parafialną, a także na początek spotkania przedstawicieli naszych grup śpiewających i grających. Celem spotkania będzie omówienie spraw związanych z przygotowaniami do Odpustu i Święta Dziękczynienia, a także sprawy bieżące.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Nowych Skoszew. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Nowych Skoszew.