Ogłoszenia parafialne X Niedziela zwykła 11 czerwca 2023r.

11 czerwca 2023Autor: Administrator

• Nabożeństwa czerwcowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15..

1. Dnia 8 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie pierwszego ołtarza parafianom z Sierżni, Bartolina, Warszewic, Janinowa i Buczku; drugiego: Druhnom i Druhom z OSP a także mieszkańcom Jaroszek; ołtarza przy szkole: Pracownikom Szkoły na czele z Panią Dyrektor Zofią, mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką, Nowych Skoszew; czwartego ołtarza mieszkańcom Byszew, Bogini, Janowa i Borchówki. Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu procesji: służbie liturgicznej na czele z dn Dariuszem, Druhnom i Druhom z naszej OSP w Starych Skoszewach, orkiestrze, panu Wincentemu z Aleksandrą Kraską, Małgorzatą Kapłańską i Aleksandrą Stolarek, panom z asysty przy baldachimie i prowadzących kapłana, policji i wszystkim tak licznie obecnym.

2. Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się 17 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 przy archikatedrze. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. Zapraszamy księży do koncelebry, siostry zakonne do licznego udziału, a parafie prosimy o przywiezienie ze sobą tablic z tytułami swoich parafii. W programie:10.00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra, 11.30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny, 14.45 – koncert zespołu Małe TGD – plac katedralny, Od godz. 11.30 – możliwość zwiedzania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Muzeum Archidiecezjalnego. Przez cały czas trwania Dnia Wspólnoty w kaplicy DA5 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w archikatedrze możliwość skorzystania z rozmowy i modlitwy wstawienniczej.

3. 16 06 w Uroczystość NSJ na godz. 18:15 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a także osoby chętne. Pierwsza - modlitewna część odbędzie się w kościele, a druga w ogrodzie parafialnym przy ognisku. Tego dnia z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Od niedzieli 25.06.2023 do soboty 01.07.2023 będzie całotygodniowa Adoracja NS w formie modlitewnego Jerycha. W przyszłą niedzielę będą wystawione listy na zapisy na adorację i podane szczegóły tej inicjatywy.

5. W pierwszą sobotę m-ca lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Niepokalanowa. Szczegółowe informacje u diakona Dariusza, zapisy w zakrystii.

6. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za złożony dar dla parafii w postaci pozłacanych naczyń do Komunii św. także za wystrój kościoła również pani Małgorzacie Kujawiak. Dziękuję młodym Edycie i Jackowi Kraska za złożony dar na suknię dla MBS.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła, także w środę, mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką rodzicom dzieci komunijnych. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Nowych Skoszew.