Ogłoszenia parafialne Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022r.

29 maja 2022Autor: Administrator

• 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 31 05 we wtorek o godz. 17:00 będzie sprawowane nabożeństwo majowe z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wezmą w nim udział klerycy z roku propedeutycznego WSD w Łodzi wraz księdzem prefektem Bartłomiejem Franczakiem.
• 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15.
• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele, po Mszy św zbiórka ministrantów; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00. W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.

1. Dzisiaj w parafii Wszystkich Świętych w Kołacinku odbędzie V Dekanalny Dzień Młodych. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

2. 2 czerwca po Mszy św. O godz. 18:15 zebranie w kościele z rodzicami dzieci, które przystąpią w tym roku do pierwszej Komunii św.

3. W dniu wczorajszym święcenia Diakonatu Stałego wraz z 16 mężczyznami przyjął Dariusz Mroczek. Natomiast w sobotę 4 czerwca o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz jednemu diakonowi z Seminarium Redemptoris Mater. Serdecznie zapraszamy do udziału w święceniach, a Księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę.

4. Na godzinę 20:00 w sobotę zapraszamy na Wigilijne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. W przyszłą niedzielę 5 czerwca o godz. 10:30 będzie sprawowana Msza św w rocznicę I Komunii św.

6. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.

7. Na początku czerwca, dokładnie 4, zostaną przeprowadzone pomiary elektryczne w kościele i na plebanii, a także stworzona instrukcja przeciwpożarowa. Natomiast po 20 czerwca przystąpimy do malowania prezbiterium. To następny etap renowacji tego świętego miejsca. Do tej pory zostały położone płyty marmurowe na podłodze, ścianach na wysokości lamperii, a także pod oknami. Na ten cel zostanie z końcem maja i przez miesiąc czerwiec, przeprowadzona zbiórka ofiar zgodnie z postanowieniami Rady Parafialnej z dnia 9 stycznia 2022, kiedy to odbyło się spotkanie opłatkowe. Proponowana suma to 100 PLN od rodziny.

8. W następnej kolejności służbę sprzątania podejmą mieszkańcy Sierżni.