Ogłoszenia parafialne Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023r.

21 maja 2023Autor: Administrator

• 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 12 maja o godz. 18:30 Msza św. I Nabożeństwo Majowe przy Krzyżu w Moskwie, a 19 maja o godz. 18:30 Msza św i Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Teodorowie.

1. 21 maja w niedzielę zapraszamy na koncert 1 Łódzkiej Orkiestry Gitarowej pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 17:30. W programie utwory Mozarta.

2. 22 maja w poniedziałek o godz. 18:15 próba w kościele przed I Komunią św. A we wtorek 23 maja o godz. 18:15 próba z dziećmi, które będą przeżywać pierwszą rocznicę Komunii św., natomiast w czwartek 25 maja po wieczornej Mszy św. będzie spowiedź. Uroczystość rocznicową przeżywać będziemy w Niedzielę Zesłania Ducha św o godz. 10:30.

3. W środę 24 maja do naszej parafii przyjadą klerycy z roku propedeutycznego wraz z opiekunami. Dlatego Nabożeństwo Majowe rozpocznie się o godz. 17:00, a po nim bezpośrednio Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

4. W piątek 26 na Mszy św wieczornej polecać będziemy w modlitwie wszystkie mamy prosząc o wszelkie łaski dla żyjący, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na święcenia diakonatu, które odbędą się w sobotę 27 maja 2023 r., oraz na święcenia prezbiteratu, które będą miały miejsce w sobotę 10 czerwca. Obie uroczystości odbędą się w bazylice archikatedralnej w Łodzi o godz. 9.30.

6. Łódzki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” odbędzie się w tym roku w niedzielę 28 maja. Rozpoczęcie przy pomniku Pękniętego Serca, przy ul. Staszica na Bałutach o godz. 13.30, przejdzie do kościoła Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym, gdzie zakończy się Mszą św. o godz. 15.00 przy grobie Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

7. Od 16 kwietnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiona zostaje Księga Pamiątkowa związana z przywróceniem Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. W pierwszej części księgi mogą wpisywać się dotychczasowi i przyszli ofiarodawcy, którzy przekazali wpłaty pieniężne, ofiary związane z „Tubami Zawierzenia” czy też przekazaną biżuterią i złotem. W drugiej części można wpisywać uwielbienia, dziękczynienia i prośby zanoszone za przyczyną Matki Bożej Skoszewskiej. Księgi nie zabieramy do domu, dokonujemy wpisów na miejscu.

8. Parafia p.w św. Ojca Pio w Kalonce, zaprasza na czuwanie przed uroczystością zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27.05. 2023. Program spotkania: Godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i zawiązanie wspólnoty; Godz. 21.30 modlitwa o siedem darów Ducha Św. oraz modlitwa uwielbienia; Godz. 23.00 Mszą św; Godz. 24.00 - Agapa. Księża zaproszeni są do spowiadania w trakcie czuwania i do koncelebry w czasie Mszy św.

9. Tego dnia serdecznie zapraszamy na Święto Gminy Nowosolna, które odbędzie się od godz.15:00 w Plichtowie 21. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

10. W niedzielę 28 maja z racji na 10 lecie chóru DYSONAS odbędzie się koncert w naszym Kościele o godz. 18:00

11. Dziękuję za złożone ofiary na suknię przy okazji majowych spotkań przy kapliczkach mieszkańcom: Moskwa 315 i Teodorowa 365

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Starych Skoszew Rosyjki. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew za rzeką.