Ogłoszenia parafialne VIII Niedziela zwykła 27 lutego 2022r.

27 lutego 2022Autor: Administrator

- 17 II Środa Popielcowa, rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. Z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 i 17:30. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (między 18 a 60 rokiem życia), czyli ograniczeni liczby posiłków do 3 w tym jeden do syta. W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży oraz wszystkich wiernych Archidiecezji Łódzkiej, aby Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.  Proszę także, aby zebrane tego dnia ofiary na tacę były przeznaczone  na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy Zebrane środki należy przekazać niezwłocznie do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.+ Grzegorz Ryś Arcybiskup Metropolita Łódzki
- W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00. W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.
- Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:15 w każdy piątek Wielkiego Postu po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

1. Dziś (27 lutego) rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
2. Pielgrzymka do Rzymu w dniach od 25.04 do 1.05 koszt 1990 PLN i 70 € (michalestaszewski@gmail.com) szczegóły w zakrystii i na plakacie przed kościołem lub na stronie https://www.facebook.com/strykowswmarcin/
3. W ramach obchodów 100-lecia archidiecezji łódzkiej, dnia 28 lutego br. (w poniedziałek) jubileusz świętować będzie prezbiterium naszej archidiecezji wraz ze swymi Biskupami, a także z diakonami i seminarzystami. Po zgromadzeniu się przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 19.30 wejdziemy przez bramę jubileuszową do katedry, wysłuchamy konferencji, którą wygłosi Ks. Prałat Józef Morawa (ojciec duchowny Seminarium 35plus) i odprawimy uroczyste Nieszpory. Po liturgii ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza na posiłek do swojego domu.
4. Rozpoczął się remont prezbiterium. Na nowe schody i podwyższenie przy prezbiterium zużyto 4,5 m3 betonu, zostały dostarczone maty grzewcze pod płyty podłogowe do prezbiterium w firmy KAMO, która montowała maty na ławkach w kościele. Koszt tych inwestycji to 4k PLN Zamontowano peszel do podłączenia mikrofonów i zasilania, za co bardzo dziękuję panom: Wawrzyńcowi Musiał, Janowi Nockowskiemu i akolicie Dariuszowi Mroczkowi. Dalsze prace przy położeniu płyt będą kontynuowane od poniedziałku 28.02 br.. Przez czas remontu nie będzie włączane ogrzewanie nadmuchowe z racji na otwarte drzwi główne i w bocznej zakrystii. […..] W budynku organistówki przez czas remontu będą mieszkać wykonawcy robót.
5. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona odnowiona strona parafialna. Dlatego proszę przedstawicieli poszczególnych grup o przygotowanie krótkich informacji do umieszczenie na stronie wraz ze zdjęciem grupy. Informacje te można przekazywać do Piotra Pietrzaka - administratora strony lub na adres: skoszewywnmp@gmail.com
6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedzielę 13.03. Spowiedź we wtorek 15.03 od godz. 8:30 i od 17:00. Zakończenie rekolekcji w środę 16.03. Poprowadzi je O. Sebastian Gierszewski OSPPE (Paulin, wikariusz par. Dobrego Pasterza w Łodzi)
7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Borchówki. Nie mieli łatwego zadania w czasie remontu dlatego szczere Bóg zapłać i wyrazy uznania. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Byszew