Ogłoszenia parafialne VII Niedziela zwykła 20 lutego 2022r.

20 lutego 2022Autor: Administrator

1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zaangażowali się w prace 16 Synodu Powszechnego Kościoła, a którym los Kościoła nie jest obojętny do uczestnictwa w spotkaniach synodalnych on-line, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca: 7, 14, 21, 28 o godz. 20.00. Spotkania będą trwały godzinę. Aby zapisać się do grupy synodalnej on-line należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na archidiecezjalnej stronie synodalnej: www.16synodlodz.pl.
2. Pielgrzymka do Rzymu w dniach od 25.04 do 1.05 koszt 1990 PLN i 70 € (michalestaszewski@gmail.com) szczegóły w zakrystii i na plakacie przed kościołem lub na stronie https://www.facebook.com/strykowswmarcin/
3. W ramach obchodów 100-lecia archidiecezji łódzkiej, dnia 28 lutego br. (w poniedziałek) jubileusz świętować będzie prezbiterium naszej archidiecezji wraz ze swymi Biskupami, a także z diakonami i seminarzystami. Po zgromadzeniu się przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 19.30 wejdziemy przez bramę jubileuszową do katedry, wysłuchamy konferencji, którą wygłosi Ks. Prałat Józef Morawa (ojciec duchowny Seminarium 35plus) i odprawimy uroczyste Nieszpory. Po liturgii ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza na posiłek do swojego domu.
4. Rozpoczął się remont prezbiterium. Na nowe schody i podwyższenie przy prezbiterium zużyto 4,5 m3 betonu, zostały zamówione maty grzewcze pod płyty podłogowe do prezbiterium w firmie KAMO, która montowała maty na ławkach w kościele. Koszt tych inwestycji to 4k PLN Zamontowano peszel do podłączenia mikrofonów i zasilania, za co bardzo dziękuję panom: Wawrzyńcowi Musiał, Janowi Nockowskiemu i akolicie Dariuszowi Mroczkowi. Dalsze prace przy położeniu płyt będą kontynuowane za dwa tygodnie, kiedy beton ostatecznie stwardnieje. Przez czas remontu nie będzie włączane ogrzewanie nadmuchowe z racji na otwarte drzwi główne i w bocznej zakrystii. […..] W budynku organistówki przez czas remontu będą mieszkać wykonawcy robót.
5. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona odnowiona strona parafialna. Dlatego proszę przedstawicieli poszczególnych grup o przygotowanie krótkich informacji do umieszczenie na stronie wraz ze zdjęciem grupy. Informacje te można przekazywać do Piotra Pietrzaka - administratora strony lub na adres: skoszewywnmp@gmail.com
6. Już niedługo - 2 marca w Środę Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Tego dnia o obowiązywać będzie post ścisły, a Msze św z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 i 17:30.
7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Borchówki. Nie mieli łatwego zadania w czasie remontu dlatego szczere Bóg zapłać i wyrazy uznania.