Ogłoszenia parafialne VII Niedziela zwykła 19 lutego 2023r.

19 lutego 2023Autor: Administrator

1. Centrum Służby Rodzinie razem z grupą Taizé Łódź zapraszają na ekumeniczną modlitwę Taizé o pokój w Ukrainie, która odbędzie się w poniedziałek 20 lutego o godz. 20.00 w Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1a.

2. 22 II Środa Popielcowa, rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. Z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 i 17:30. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (między 18 a 60 rokiem życia), czyli ograniczeni liczby posiłków do 3 w tym jeden do syta.

3. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza kobiety do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które w dniach 23-24 lutego br. odbędą się w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27). Rekolekcje poprowadzi abp Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas i po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedzielę 05.03. Spowiedź we wtorek 07.03 od godz. 8:30 i od 17:00. Zakończenie rekolekcji w środę 08.03. Poprowadzi je O. Adrian OSPPE (Paulin, wikariusz par. Dobrego Pasterza w Łodzi)

6. Do puszek w ramach akcji „Solidarni z Aleppo” zebrano 1891 PLN, datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii.

7. Została odnowiona kaplica św. Józefa, z odrestaurowanym, pochodzącym z 1938r. obrazem Opiekuna Św. Rodziny. Dziękuję za wypożyczenie rusztowań do tych prac - panu Wojciechowi Gunerskiemu, za pracę panu Janowi Nockowskiemu i Diakonowi Dariuszowi, a także osobom ofiarującym farbę podkładową i kolorową: pani Ewie i panu Józefowi Kurzejamskiemu. Dziękuję p. Maciejowi Adamczewskiemu za wykonanie kopi ikony MB Skoszewskiej z suknią, którą skradziono z 15 na 16 03 w 1989r.

8. W niedzielę 26 lutego po Mszy św. O godz. 12:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

9. W poniedziałek 13.02 4-osobowa delegacja z naszej parafii pojechała do Gdańska, do pracowni p. Mariusza Drapikowskiego, aby zawieść zadatek 30 tyś PLN na Suknię dla MB Skoszewskiej, a także zebrane dary i niektóre wota. W tej intencji trwa nieustannie od 11 grudnia 2022r. modlitwa, szczególnie w czasie adoracji przed Mszą św. Szczegóły z tej wizyty zostaną podane po spotkaniu z Radą Parafialna, na które zapraszam osoby należące do tej grupy na poniedziałek 27 lutego bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Borchówki. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Borchówki.