Ogłoszenia parafialne VI Niedziela zwykła 11 lutego 2024r.

11 lutego 2024Autor: Administrator

1. Dzisiaj na Mszy św o godz. 16:30 poświęcenie gromnic dzieciom przygotowującym się do I Komunii, po Eucharystii spotkanie z rodzicami

2. 22 II Środa Popielcowa, rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. Z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 i 17:30. Tego dnia zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (między 18 a 60 rokiem życia), czyli ograniczeni liczby posiłków do 3 w tym jeden do syta.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

4. W następną niedzielę w organistówce po każdej Mszy św. Odbędzie się spotkanie dla chętnych związane z wymianą starych pieców i termomodernizacją. Szczegóły na plakacie i w informacji: Dzień dobry, Współpracujemy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z firmą Eco4Planet, pomagamy w wypełnieniu i zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, składamy wnioski do NFOŚiGW czekając na decyzję. Firma Eco4Planet została wybrana przez Fundusz jako oficjalny partner i do przeprowadzenia modernizacji domów. Jeśli dom dostanie dotację, firma Eco4Planet dokonuje wszelkich instalacji na zasadach prefinansowania - wypłata 50% środków dotacji z NFOŚiGW na konto Eco4Planet na rozpoczęcie w danym domu modernizacji, drugie 50% po ukończonej modernizacji. Nasze zadanie polega na znalezieniu domów spełniających warunki dotacji oraz przede wszystkim w niesieniu pomocy ludziom, którzy potrzebują ocieplenia, wymiany okien, drzwi i pieca, aby w zimne dni było im cieplej. Można wykonać samą termomodernizację budynku w przypadku pieca 5 klasy. Można również wnioskować o termomodernizację bez wymiany źródła ciepła. Beneficjent mógł korzystać już wcześniej z programu Czyste Powietrze. Możemy zrobić samo docieplenie nawet, gdy osoba ogrzewa dom gazem. Doradca techniczno - energetyczny, Specjalista ds. dofinansowań - Justyna Zaborowska, tel 504-186-220

5. Od kilku lat w pierwszy piątek Wielkiego Postu pamiętamy o osobach skrzywdzonych w Kościele. W tym roku Dzień Solidarności i Modlitwy z Osobami zranionymi wykorzystaniem seksualnym przypada 16 lutego. W tym dniu zachęcamy, aby podjąć tę tematykę w swoich wspólnotach, np. wykorzystując materiały przygotowane przez „Wspólnotę ze zranionymi” (załączniki elektroniczne). Kard. Grzegorz Ryś będzie w tym dniu w bazylice archikatedralnej o godz. 18.00 przewodniczył Mszy św. w intencji osób skrzywdzonych oraz będzie po Mszy św. uczestniczył w Drodze Krzyżowej. Bp Marek Marczak będzie modlił się w tej intencji w kościele stacyjnym Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi (Retkinia) – Msza św. o godz. 18.00, następnie Droga Krzyżowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wyrażającej solidarność ze skrzywdzonymi nie tylko w Kościele.

6. 17 02 przypada III sobota m-ca, z tej racji na Mszy św. o godz. 17:30 będziemy modlić się za chorych i potrzebujących, po Eucharystii modlitwy w intencji chorych przy wystawionym NS.

7. 18 lutego o godzinie 17:30 odbędzie się na plebani spotkanie związane z dzieleniem się Słowem Bożym, dzieleniem się życiem i sprawami Kościoła. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy członkowie wspólnoty parafialnej: prezbiterzy na czele z proboszczem, wierni uczęszczający do kościoła parafialnego, a jeśli się uda, również ci parafianie, którzy na co dzień nie praktykują w kościele parafialnym, oraz ci, którzy praktykują rzadko lub w ogóle.

8. We wtorek 20 lutego na godz. 18:15 zapraszam na spotkanie osoby z Rady Parafialnej.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 25.02. Spowiedź we wtorek 27.02 od godz. 8:30 i od 17:00. Zakończenie rekolekcji w środę 28.02. Poprowadzi je ks. Adam Pawlak

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Plichtowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Plichtowa.