Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu 2 kwietnia 2023r.

2 kwietnia 2023Autor: Administrator

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00
TRIDUUM PASCHALNE - Wielki Czwartek - godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspomina się ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa oraz Chrystusowe przykazanie miłości. W trakcie liturgii będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg na pamiątkę wydarzeń z Wieczernika. Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”. Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej. To jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza święta; wspominamy jedyną Ofiarę Krzyżową naszego Zbawiciela. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 – Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Osobista adoracja Krzyża jest najważniejszym momentem w tym obrzędzie, za co można uzyskać odpust zupełny. Po Nabożeństwie 7 KWIETNIA 2023 O 19:30 Wspólny Śpiew Pasyjny w Sanktuarium Maryjnym w Starych Skoszewach. Adoracja Najświętszego Sakramentu ` racji na I Piątek m-ca przez całą noc. Ofiary składane na tacę, przeznaczone zostaną na rzecz Ziemi Świętej. Wielka Sobota - Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także modli się i zachowuje post w oczekiwaniu na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 08.00 do 16.00. O godz. 15.00 – II dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Święcenie pokarmów odbywać się będzie w kościele od godz. 9.00 do 11.00 i od godz. 14:00 do 17:00, a w poszczególnych miejscowościach od godz. 09:00 do 13:00. Wigilia Paschalna - Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, przynieśmy zabezpieczone przed roztopionym woskiem świece. W tym roku procesja rezurekcyjna o godz. 6:00 i Msza św. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Św: o godz. 9:00 i 12:00. Nie będzie Eucharystii o godz. 16:30.

1. O 15:00 zbiórka ministrantów związana z przygotowaniem liturgii Wielkiego Tygodnia

2. W Wielką Środę po Mszy św wieczornej około 18:15 będziemy ubierać „Grób Pański” i kaplicę adoracji, zapraszam chętnych do pomocy

3. Dziękuję za przepiękne, wykonane ręcznie przez Panie z Koła Gospodyń z Byszew - palmy na VI NW, szczególnie za palmę przy głównym ołtarzu. Dochody ze sprzedaży - 2261 PLN przeznaczone będą na suknię MB Skoszewskiej i wsparcie Koła Gospodyń. Dziękuję za zebrane w wysokości 639 PLN ofiary 26 03 na Fundusz Ochrony Życia.

4. Są w zakrystii listy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Podziękowania mieszkańcom Borchówki i Nowych Skoszew za złożone ofiary na ten cel. Dziękuję KGW z Byszew za przepiękne palmy, które możemy nabyć w kiosku. Pod chórem możemy również zaopatrzyć się w ręcznie wykonane karty okolicznościowe w cenie 10 PLN. Dziękuję za posprzątanie terenu wokół Krzyża na parkingu i przyozdobienie Krzyża paniom: Teresie Żeromskiej i Jolancie Kurzejamskiej , a także panom: Ryszardowi Pastusiakowi i Cezaremu Adamczewskiemu.

5. Niestety nie przybyli powtórnie mieszkańcy Warszewic na sprzątanie kościoła. Tylko jedna osoba podjęła służbę - Pani Ewa Kowalska, która pielęgnuje teren wokół kościoła i parafialny ogród za co wyrażam ogromną wdzięczność. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.