Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 5 maja 2024r.

5 maja 2024Autor: Administrator

1. 1 maja rozpoczęliśmy Nabożeństwa Majowe - w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu i w Byszewach przy Krzyżu jest śpiewana Litania Loretańska.

2. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37),

3. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.

4. Na Wigilię Zesłania Ducha św. 18 maja w trzecią sobotę m-ca - jesteśmy zaproszeni do par. Nowosolnej. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20:30, Msza św o 23:00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem. Tego dnia będzie sprawowana u nas Msza św. O godz. 17:30 w intencji chorych i potrzebujących.

5. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu w dniach: od 17 do 19.05.2024r. Główne miejsce docelowe: Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Najstarsze w Polsce Sanktuarium św. Rity. https://sw-rita.pl/ Cel: Udział w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium św.Rity w Nowym Sączu; Poznanie atrakcji turystycznych Sądecczyzny; degustacja miodów i produktów pszczelich w Kamiannnej; zapoznanie się z historią pogranicza polska-węgierskiego na przykładzie Muszyny, Piwnicznej Zdroju; Zapoznanie się z postacią św. Kingi i historią Starego Sącza; integracja wspólnoty; zapoznanie się z historią i działalnością Sanktuarium w Kałkowie diec. Sandomierska. Koszt 720 PLN, zaliczka 50 PLN. Zapisy w zakrystii. Opracowanie programu i pielgrzymki i prowadzenie: Bartłomiej Fila – parafianin Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu, pilot wycieczek zagranicznych, przewodnik górski i terenowy małopolski, obecnie kleryk Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń. Kontakt: tel. 606 959 810 bartlomiej.fila@wp.pl

6. Podziękowania panu Henrykowi Kowalikowi z Nowej Soli za przepiękny, wykonany ręcznie różaniec dla naszego sanktuarium. Dziękuję rodzicom dzieci z rocznicy I Komunii św, za ofiarę 600 PLN na nowe dzwonki używane w liturgii, które wraz z nowymi ornatami i lampkami wiecznymi zostały zakupione 2 maja w Częstochowie.

7. W czwartek 18 kwietnia rozpoczęły się prace porządkowe na parafialnym cmentarzu. Za co dziękuję dn Dariuszowi i jeszcze jednej osobie. Został zebrany i wywieziony gruz, który leżał chyba kilkanaście lat - 15 ton. Jutro będzie porządkowany niezajęty przez groby teren cmentarza - wyrównywanie, wyciąganie i likwidacja pni. Proszę o ostrożność w godzinach przedpołudniowych. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/.

8. Dziękuję za przepiękne kwiaty, sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.