Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023r.

14 maja 2023Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
• 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 12 maja o godz. 18:30 Msza św. I Nabożeństwo Majowe przy Krzyżu w Moskwie, a 19 maja o godz. 18:30 Msza św i Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Teodorowie.

1. Dzisiaj po Mszy św. O 12:00 spotkanie dla kandydatów do sakr bierzmowania.

2. W rocznicę urodzin Papieża Polaka zapraszamy na koncert pt. „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”. Koncert odbędzie się 18 maja po Mszy św. o godz. 18.30 w archikatedrze łódzkiej.

3. 18 maja w czwartek o godz. 18:15 próba w kościele przed I Komunią św.

4. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 ul. Nawrot 27, przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia.

5. 21 maja w niedzielę zapraszamy na koncert 1 Łódzkiej Orkiestry Gitarowej pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 17:30. W programie utwory Mozarta.

6. Również 21 maja pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę, która rozpocznie się o godz. 12:00

7. Ruch Światło-Życie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (od klasy 3 i starsze) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Rekolekcje trwają 15 dni. Wszelkie pytania odnośnie do rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej można kierować na adres mailowy: dor.lodz@gmail.com lub do ks. Bartłomieja Franczaka (503 506 441)

8. Od 16 kwietnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiona zostaje Księga Pamiątkowa związana z przywróceniem Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. W pierwszej części księgi mogą wpisywać się dotychczasowi i przyszli ofiarodawcy, którzy przekazali wpłaty pieniężne, ofiary związane z „Tubami Zawierzenia” czy też przekazaną biżuterią i złotem. W drugiej części można wpisywać uwielbienia, dziękczynienia i prośby zanoszone za przyczyną Matki Bożej Skoszewskiej. Księgi nie zabieramy do domu, dokonujemy wpisów na miejscu.

9. Parafia p.w św. Ojca Pio w Kalonce, zaprasza na czuwanie przed uroczystością zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27.05. 2023. Program spotkania:
Godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i zawiązanie wspólnoty.
Godz. 21.30 modlitwa o siedem darów Ducha Św. oraz modlitwa uwielbienia.
Godz. 23.00 Mszą św.
Godz. 24.00 - Agapa.
Księża zaproszeni są do spowiadania w trakcie czuwania i do koncelebry w czasie Mszy św.

10. W niedzielę 28 maja z racji na 10 lecie chóru DYSONAS odbędzie się koncert w naszym Kościele o godz. 18:00

11. Podziękowania dla osób, które przyczyniły się do pięknego przeżycia wczorajszych uroczystości. Przede wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Stare Skoszewy - gratulacje wszystkim którzy otrzymali odznaczenia, Na ręce diakona Dariusza służbie liturgicznej, orkiestrze o rozszerzonym składzie, panu Wincentemu pani Weronice i Aleksandra Stolarek za oprawę muzyczną, pani Małgorzacie Kujawiak za kompozycje kwiatowe, KGW z Byszew za służbę i wszelką pomoc, Pani Dyrektor Zofii Okońskiej i osobą ze szkolnej kuchni. Dziękuję panu Dariuszowi Saleckiemu za wyczyszczenie schodów przed kościołem.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Starych Skoszew przy drodze, cm i Rosyjki.