Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Okresu Zmartwychwstania Pańskiego 22 maja 2022r.

22 maja 2022Autor: Administrator

• 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 22 maja o godz 18:00 nabożeństwo i Msza św będzie w Teodorowie, 27 maja uroczysta „majówka” o godz 18:30 odbędzie się na Janowie .

1. W dniu dzisiejszym 22 maja odpust ku czci św. Andrzeja Boboli-patrona wspólnoty parafialnej w Nowosolnej. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła odprawiona zostanie o godz. 12:30. Przewodniczyć jej będzie Ks. Robert Batolik, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Starych Skoszewach.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że 28 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, a 4 czerwca o tej samej godzinie i w tym samym miejscu - święcenia prezbiteratu. Święcenia na Diakona Stałego przyjmie nasz parafianin, akolita Dariusz Mroczek. Będzie można pojechać i wrócić z katedry autokarem podstawionym na parkingu kościelnym o godz. 08:30. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

3. Ruch Światło-Życie zaprasza na pieszą pielgrzymkę w intencji osób pragnących wyzwolenia od lęku i wszelkich form uzależnień. Pielgrzymka wyruszy z katedry w niedzielę 29 maja o godz. 9.00 a zakończy się w łódzkich Łagiewnikach Mszą św. celebrowaną o godz. 12.30.

4. 29 maja odbędzie V Dekanalny Dzień Młodych w Kołacinku. Szczegóły na plakacie przed kościołem. W ubiegłą niedzielę zebrano na ten cel 250PLN.

5. Na początku czerwca, dokładnie 4, zostaną przeprowadzone pomiary elektryczne w kościele i na plebanii, a także stworzona instrukcja przeciwpożarowa. Natomiast po 20 czerwca przystąpimy do malowania prezbiterium. To następny etap renowacji tego świętego miejsca. Do tej pory zostały położone płyty marmurowe na podłodze, ścianach na wysokości lamperii, a także pod oknami. Na ten cel zostanie z końcem maja i przez miesiąc czerwiec, przeprowadzona zbiórka ofiar zgodnie z postanowieniami Rady Parafialnej z dnia 9 stycznia 2022, kiedy to odbyło się spotkanie opłatkowe. Proponowana suma to 100 PLN od rodziny.

6. 2 czerwca po Mszy św. O godz. 18:15 zebranie w kościele z rodzicami dzieci, które przystąpią w tym roku do pierwszej Komunii św.

7. W następnej kolejności służbę sprzątania podejmą mieszkańcy Sierżni.