Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia 2022r.

3 kwietnia 2022Autor: Administrator

• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele, po Mszy św zbiórka ministrantów;
• W pt 8 04, przed Niedzielą Palmową będą dwie drogi Krzyżowe. Jedna o godz 17:15, a druga ulicami Starych Skoszew o godz 18:30 prowadzona przez Wspólnotę NMP. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali
• Następna, Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, i rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 9:00 rozpoczęcie liturgii przy Krzyżu na dole parkingu, z tamtego miejsca wyruszy procesja w ramach, której odbędzie się błogosławieństwo gałązek (palm). O godz. 12:00 i 16:30 uroczyste wejście z błogosławieństwem gałązek (palm).
• Od dzisiaj zasłaniamy krzyże i obrazy. Krzyże pozostają zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, natomiast obrazy aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej

1. W dzisiejszą niedzielę 3 kwietnia o godz. 12.00 Msza św z udziałem kandydatów do bierzmowania, a po niej spotkanie w kościele.

2. W dniu 8 kwietnia z parafii św Marcina w Strykowie wyruszy Droga Krzyżowa Wieku Chrystusowego 33. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po błogosławieństwie pielgrzymi wyruszą rozważając Mękę Naszego Pana Jezusa na trasie 33 km. Zatrzymując się przy kościołach i przydrożnych kapliczkach. Szczegóły na plakacie w gablocie, oraz na ulotkach.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia AŁ zaprasza na wielkopostny dzień skupienia: Świadkowie śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia w Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńska 9. Początek o godz. 15.00.

4. Zakończył się pierwszy etap remontu prezbiterium. Zostały położone płyty na podłodze i ścianach. Jest zainstalowany nowy ołtarz i ambona, których ofiarodawcą jest Pan Stanisław Kalużny. Dalsze prace przy wykończeniach i zamontowaniu parapetów w prezbiterium i kościele, będą kontynuowane po świętach

5. W sklepiku parafialnym w cenie 25 PLN są do nabycia przepiękne, wykonane ręcznie przez Panie z Koła Gospodyń z Byszew - palmy na VI NW. Dochody ze sprzedaży przeznaczone będą na renowacje prezbiterium i wsparcie Koła Gospodyń.

6. Są do nabycia wkłady do zniczy w nowych cenach. Niestety ceny wkładów nieustanie wrastają, a zamówienie całego pakietu wkładów i zniczy to „zamrożenie” na dwa m-ce około 2000 PLN. Dlatego pragnę poinformować, że zamówienia będą składane 3 razy w roku: na Wielkanoc, Wszystkich Świętych i Boże Narodzenie

7. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom: Starych Skoszew za rzeką - 870 PLN, Jaroszek - 300 PLN, Janinowa i Buczku - 690 PLN. Listy na zbiórkę są w zakrystii.

8. Ogromne podziękowania dla Wszystkich Osób, które sprzątały kościół. Dziękuję szczególnie Druhnom i Druhom z Skoszewskiej OSP. Został wyczyszczony główny ołtarz i ołtarze boczne, żyrandole i kinkiety, pomieszczenie gospodarcze, zainstalowane tablice z wotami, bardzo wszystkim dziękuję. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze, cm i Rosyjski.