Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024r.

17 marca 2024Autor: Administrator

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

2. Następna, Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, i rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 9:00 rozpoczęcie liturgii przy Krzyżu na placu kościelnym, przy monumencie, odbędzie się błogosławieństwo gałązek (palm), potem wyruszy procesją dookoła kościoła. O godz. 12:00 i 16:30 uroczyste wejście z błogosławieństwem gałązek (palm). Od dzisiaj zasłaniamy krzyże i obrazy. Krzyże pozostają zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, natomiast obrazy aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej

3. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

4. 22 marca o godz 18:00 Msza św. w Strykowie, a po niej błogosławieństwo i Droga Krzyżowa 33 lat życia Jezusa, między innymi przez naszą parafię. Również w nocy przybedą do naszego sanktuarium Wojownicy Maryi. Będzie otwarty Kościół od godz. 01:00 do 04:00, a także organistówka. Jeśli Ktoś chciałby wesprzeć pątników ciastem, czy innym jedzeniem to bardzo proszę

5. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia rozpoczną się 24 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.

6. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na koncert oratoryjny „Stabat Mater” Antonina Dworzaka, który odbędzie się 29 marca o godz. 20.00. Jest to kompozycja na cztery głosy, chór i orkiestrę do słów średniowiecznej sekwencji odnoszącej się do przejmującej sceny, w której Matka opłakuje śmierć ukrzyżowanego Syna. Więcej informacji na plakacie i stronie teatru.

7. Dzisiaj na Mszy św o 16:30 wystąpi żeński chór „Magnificat”. Po Mszy Św koncert pieśni pasyjnych.

8. Są w zakrystii listy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Teodorowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Moskwy.