Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna 7 maja 2023r.

7 maja 2023Autor: Administrator

1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 12 maja o godz. 18:30 Msza św. I Nabożeństwo Majowe przy Krzyżu w Moskwie, a 19 maja o godz. 18:30 Msza św i Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Teodorowie.

1. W sobotę 13 maja br będziemy obchodzić uroczystość 100-lecia OSP w Starych Skoszewach. O godz. 12:00 Msza św pod przewodnictwem Biskupa Ireneusza Pękalskiego, Po Eucharystii dalsza część Jubileuszu na placu przed remizą i w remizie. A Po Mszy św. O godz. 17:30 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

2. W następną niedzielę 14 maja po Mszy św. O 12:00 spotkanie dla kandydatów do sakr bierzmowania.

3. Z racji na Jubileusz naszej Straży dzisiaj rozprowadzane są cegiełki ze św. Florianem. Dochód z cegiełek będzie przeznaczony na wsparcie OSP w Starych Skoszewach.

4. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.

5. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

6. Ruch Światło-Życie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (od klasy 3 i starsze) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Rekolekcje trwają 15 dni. Informacje o turnusach i zapisach znajdziemy na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.

7. Od 16 kwietnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiona zostaje Księga Pamiątkowa związana z przywróceniem Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. W pierwszej części księgi mogą wpisywać się dotychczasowi i przyszli ofiarodawcy, którzy przekazali wpłaty pieniężne, ofiary związane z „Tubami Zawierzenia” czy też przekazaną biżuterią i złotem. W drugiej części można wpisywać uwielbienia, dziękczynienia i prośby zanoszone za przyczyną Matki Bożej Skoszewskiej. Księgi nie zabieramy do domu, dokonujemy wpisów na miejscu.

8. Od czwartku 4 maja rozpoczną się prace remontowe na parkingu przed kościołem ze względu na termin zakończenia na parafialny odpust 15 sierpnia.

9. We wtorki i czwartki, jeśli będzie odpowiednia Ewangelia, to homilie na Mszach św. Wygłosi diakon w nawiązaniu do pielgrzymowania do Ziemi Świętej.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze, cm i Rosyjki.