Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024r.

28 kwietnia 2024Autor: Administrator

1. 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 2 maja w pierwszy czwartek m-ca będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. W uroczystość 3 maja Nabożeństwo majowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9:00, tego dnia będzie jeszcze Msza św o godz. 12:00 w intencji OSP ze Starych Skoszew z racji dnia patronalnego św. Floriana. Nie będzie Mszy popołudniowej, to również pierwszy piątek m-ca O godz. 20:00 wieczór uwielbienia, od godz. 21:00 do 7:00 adoracja NS, jest lista na zapisy. 4 maja w pierwszą sobotę m-ca odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz 17:00, o godz. 18:30 w Teodorowie Msza św. Litania Loretańska i poświęcenie odnowionej kapliczki. W w pierwszą sobotę m-ca o godz. 17:00 nabożeństwo majowe - litania recytowana i różaniec wynagradzający.

2. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

3. Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja br. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.

4. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.

5. Od dzisiaj ruszają zapisy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu w dniach: od 17 do 19.05.2024r. Główne miejsce docelowe: Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Najstarsze w Polsce Sanktuarium św. Rity. https://sw-rita.pl/ Cel: Udział w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium św.Rity w Nowym Sączu; Poznanie atrakcji turystycznych Sądecczyzny; degustacja miodów i produktów pszczelich w Kamiannnej; zapoznanie się z historią pogranicza polska-węgierskiego na przykładzie Muszyny, Piwnicznej Zdroju; Zapoznanie się z postacią św. Kingi i historią Starego Sącza; integracja wspólnoty; zapoznanie się z historią i działalnością Sanktuarium w Kałkowie diec. Sandomierska. Koszt 720 PLN, zaliczka 50 PLN. Zapisy w zakrystii. Opracowanie programu i pielgrzymki i prowadzenie: Bartłomiej Fila – parafianin Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu, pilot wycieczek zagranicznych, przewodnik górski i terenowy małopolski, obecnie kleryk Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń. Kontakt: tel. 606 959 810 bartlomiej.fila@wp.pl

6. Podziękowania panu Henrykowi Kowalikowi z Nowej Soli za przepiękny, wykonany ręcznie różaniec dla naszego sanktuarium.

7. Dziękuję za przepiękne kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom Bartolina . W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.