Ogłoszenia parafialne V Niedziela Okresu Zmartwychwstania Pańskiego 15 maja 2022r.

15 maja 2022Autor: Administrator

• 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 17 05 we wtorek o godz. 18:30 będzie sprawowane nabożeństwo majowe przy kapliczce w Warszewicach Kolonii, a 22 maja o godz 18:00 nabożeństwo i Msza św będzie w Teodorowie.

1. Wczoraj bp Ireneusz Pękalski 55 osobom udzielił sakramentu bierzmowania. Bardzo dziękuję rodzicom i młodzieży za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, za przepiękną dekorację państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Jasińskim, dziękuję służbie liturgicznej za posługę w czasie Mszy św., dziękuję WNMP, scholi 18+, pani Małgorzacie Kaplińskiej i panu organiście za przepiękną oprawę muzyczną.

2. W dniu jutrzejszym, 16 maja, w Kościele obchodzone jest Święto św. Andrzeja Boboli męczennika, Patrona Polski oraz Patrona parafii w Nowosolnej. W związku z powyższym, w przyszłą niedzielę 22 maja, będzie dzień odpustu ku czci św. Andrzeja Boboli-patrona wspólnoty parafialnej w Nowosolnej. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła odprawiona zostanie o godz. 12:30. Przewodniczyć jej będzie Ks. Robert Batolik, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Starych Skoszewach.

3. 21 maja o godz. 17:30 Msza z modlitwą za chorych, a później wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie.

4. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 22 maja. Chcemy modlitwą wesprzeć kobiety i dzieci przybyłe do Polski z Ukrainy. Podczas modlitwy towarzyszyć nam będą relikwie św. Rity. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00, na godz.14.00 zaplanowano Mszę św. z aktem zawierzenia kobiet Maryi, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że 28 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, a 4 czerwca o tej samej godzinie i w tym samym miejscu - święcenia prezbiteratu. Święcenia na Diakona Stałego przyjmie nasz parafianin, akolita Dariusz Mroczek. Będzie można pojechać i wrócić z katedry autokarem podstawionym na parkingu kościelnym o godz. 08:30.

6. V Dekanalny Dzień Młodych w Kołacinku. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Zbiórka ofiar do puszki przed kościołem na ten cel.

7. W następnej kolejności służbę sprzątania podejmą mieszkańcy Sierżni.