Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022r.

5 czerwca 2022Autor: Administrator

W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.
W poniedziałek 6 czerwca Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - „drugi dzień Zielonych Świąt”

1. Wczoraj od godz. 20:00 do 23:00 trwało Wigilijne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie tego spotkania. Szczególne podziękowania dla osób, które posprzątały budynek organistówki.

2. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.

3. W przyszłą niedzielę 12 czerwca o godz. 10:30 będzie sprawowana Msza św w czasie której dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. W piątek 10 czerwca o godz. 16:00 odbędzie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a także spowiedź dzieci i rodziców.

4. Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej
(ul. Zgierska 123) odbędą się w Łodzi warsztaty śpiewu gregoriańskiego
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.szkolachoralu-lodz.pl/

5. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć grupowych i indywidualnych. Rekrutacja odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Studium (ul. Zgierska 123, Łódź).

6. W minionym tygodniu zostały przeprowadzone pomiary elektryczne w kościele, a także stworzona instrukcja bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Koszt pomiarów i stworzenia tych dokumentów to 7300 PLN. Natomiast po 20 czerwca przystąpimy do malowania prezbiterium. To następny etap renowacji tego świętego miejsca. Do tej pory zostały położone płyty marmurowe na podłodze, ścianach na wysokości lamperii, a także pod oknami. Na ten cel zostanie z końcem maja i przez miesiąc czerwiec, przeprowadzona zbiórka ofiar zgodnie z postanowieniami Rady Parafialnej z dnia 9 stycznia 2022, kiedy to odbyło się spotkanie opłatkowe. Proponowana suma to 100 PLN od rodziny.

7. Dziękuję za złożone ofiary na wyżej wymienione cele podczas „majówki” na Moskwie - 210 PLN i Teodorowie - 300 PLN, również indywidualne ofiary w minionym tygodniu - 500 PLN. Dziękuję za świece olejowe od rodziców i dzieci rocznicowych. Dziękuję za dar ornatu ze św Józefem od rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, a także dar świec - akolitek od dk Dariusza. Rzeczy te zostały zakupione wraz innymi paramentami liturgicznymi w ubiegły poniedziałek w Częstochowie.

8. Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie kościoła rodzicom dzieci przeżywających I rocznicę Komunii św wraz z panią Elżbieta Prostańską, a także mieszkańcom Janinowa i Buczku. W następnej kolejności służbę podejmą rodzice dzieci pierwszokomunijnych.