Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024r.

19 maja 2024Autor: Administrator

1. 1 maja rozpoczęliśmy Nabożeństwa Majowe - w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu i w Byszewach przy Krzyżu jest śpiewana Litania Loretańska. 21 05 jesteśmy zaproszeni na śpiew Litanii Loretańskiej do Byszew na godz. 19:30, natomiast 25 05 na godz. 18:30 jesteśmy zaproszeni do Moskwy.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Matki Kościoła. Po mszy świętej o godz. 17:30 zapraszam na spotkanie na plebanii osoby należące do rady parafialnej i osoby przedstawicieli grup. Będziemy omawiać temat cmentarza i przygotowań do odpustu parafialnego.

3. Dzisiaj Msza św. Rocznicy I Komunii św. będzie sprawowana O godzinie 10:30. A w następną niedzielę - I Komunia św. zostanie udzieloną dzieciom na Mszy św. o godz. 10:30. Spowiedź dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych i pozostałych z rodziny w sobotę 25 maja o godzinie dziesiątej.

4. Szczególne podziękowania za prace na cmentarzu - ułożenie kostki w głównej alei, dla panów z orkiestry: Łukasza Stano z pracownikami ze swojej firmy, dla Tadeusza Bieleckiego, Jarosława Niewiadomskiego, Jacka Żaromińskiego, Józefa Sołdona, Stefana Żeromińskiego, a także za użyczenie maszyn i transport dla panów: Józefa Kurzejamskiego i Jacka Jóźwiaka. W czwartek 18 kwietnia rozpoczęły się prace porządkowe na parafialnym cmentarzu. Został zebrany i wywieziony gruz, który leżał chyba kilkanaście lat - 15 ton. W poniedziałek 6 maja był porządkowany niezajęty przez groby teren cmentarza - wyrównywanie, wyciąganie i likwidacja pni, zebranie zakopanych śmieci. Teren ten był zaniedbany przez kilkadziesiąt lat. Bardzo proszę o wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników. Proszę o zwracanie uwagi osobom, które postępują niezgodnie z regulaminem cmentarza. W najbliższym czasie planowane jest zamontowanie na cmentarzy lamp z zalaniem hybrydowym, a także wprowadzenie systemu monitoringu. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/.

5. Dziękuję rodzicom i dzieciom rocznicowym, a także pani Małgorzacie Kujawiak za przepiękne kompozycje kwiatowe. Dziękuję za sprzątanie kościoła pani Elżbiecie Prostańskiej i terenu wokół kościoła rodzicom. Dziękuję za przygotowanie dzieci pani katechetce Marzenie Stęcel. W następnej kolejności służbę podejmą rodzice dzieci z I Komunii.