Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca 2022r.

12 czerwca 2022Autor: Administrator

• W poniedziałek 13 06 po Mszy św. O 17:30 Nabożeństwo Fatimskie.
• 18 czerwca Msza z modlitwą za chorych o godz 17:30, po niej wystawienie NS i modlitwa za chorych

1. Dzisiaj o godz. 10:30 będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunię Św. Biały Tydzień w naszej parafii połączony jest z uczestnictwem we Mszach o godz. 17:30 i w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej we czwartek, natomiast w poniedziałek błogosławieństwo i rozdanie pamiątkowych obrazków, we wtorek białego tygodnia poświęcenie rowerów i innych jeżdżących pojazdów.

2. Dnia 16 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św o godz 9:00 i 11:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się procesja Bożego Ciała po Mszy św. Poproszę poszczególne grupy i miejscowości o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Pierwszy ołtarz będzie przy bramie cmentarnej, drugi przy Straży, procesją pójdziemy nową drogą do szkoły, gdzie będzie trzeci ołtarz, a następnie przejdziemy na parking przed kościołem, gdzie będzie znajdował się czwarty ołtarz. Na zakończenie procesji będzie błogosławieństwo zgromadzonych Najświętszym Sakramentem na schodach przed kościołem. Proszę o pomoc w przeprowadzeniu procesji, także pomoc w asyście Druhny i Druhów z naszej OSP w Starych Skoszewach. Proszę rodziców dzieci, które przystąpiły do I Komunii św i dzieci rocznicowe w o pomoc w przygotowaniu sypania płatkami kwiatów i ziół, a także pozostałe chętne dzieci.

3. W niedzielę 19 czerwca po Mszy św. o 16:30 zapraszam na spotkanie w plebanii Radę Parafialną, a także na początek spotkania przedstawicieli naszych grup śpiewających i grających. Celem spotkania będzie omówienie spraw związanych z posługą śpiewu i gry na instrumentach, jak również przygotowań do Odpustu i Święta Dziękczynienia.

4. Zostały przeprowadzone pomiary elektryczne w kościele, a także stworzona instrukcja bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Koszt pomiarów i stworzenia tych dokumentów to 7300 PLN. Natomiast po 20 czerwca przystąpimy do malowania prezbiterium. To następny etap renowacji tego świętego miejsca. Do tej pory zostały położone płyty marmurowe na podłodze, ścianach na wysokości lamperii, a także pod oknami. Na ten cel zostanie z końcem maja i przez miesiąc czerwiec, przeprowadzona zbiórka ofiar zgodnie z postanowieniami Rady Parafialnej z dnia 9 stycznia 2022, kiedy to odbyło się spotkanie opłatkowe. Proponowana suma to 100 PLN od rodziny.

5. Dziękuję za złożone w minionym tygodniu ofiary na wyżej wymienione cele w wysokości - 500 PLN. Dziękuję za częściowe sfinansowanie czerwonej kapy przez młodzież, która przyjęła sak bierzmowania, świece olejowe od rodziców i dzieci rocznicowych. Dziękuję za dar ornatu ze św Józefem od rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, a także dar świec - akolitek od dk Dariusza. Rzeczy te zostały zakupione wraz innymi paramentami liturgicznymi w Częstochowie.

6. Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie kościoła rodzicom dzieci przeżywających I Komunię św. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Jaroszek.