Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023r.

16 kwietnia 2023Autor: Administrator

[…] Udziela się odpustu zupełnego  na zwykłych  warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»). Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań. Gdyby nawet to nie było możliwe, tego samego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny ci, którzy duchowo zjednoczą się z wiernymi, spełniającymi w zwyczajny sposób przepisane praktyki w celu otrzymania odpustu, i ofiarują Miłosiernemu Bogu modlitwę, a wraz z nią cierpienia spowodowane chorobą i trudy swojego życia, podejmując zarazem postanowienie, że spełnią oni trzy przepisane warunki uzyskania odpustu zupełnego, gdy tylko będzie to możliwe. Kapłani pełniący posługę duszpasterską, zwłaszcza proboszczowie, winni informować w najwłaściwszy sposób wiernych o tym zbawiennym rozporządzeniu Kościoła, gorliwie i ofiarnie słuchać ich spowiedzi, zaś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po odprawieniu Mszy św. lub Nieszporów, albo podczas nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego, przewodniczyć – z godnością należną temu obrzędowi – odmawianiu zaleconych wyżej modlitw; […] Niniejszy dekret ma moc wieczystą. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia. Rzym, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 29 czerwca 2002 r., w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W związku z powyższym dekretem dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy związane z uzyskaniem odpustu.

1. Od dzisiaj w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiona zostaje Księga Pamiątkowa związana z przywróceniem Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. W pierwszej części księgi mogą wpisywać się dotychczasowi i przyszli ofiarodawcy, którzy przekazali wpłaty pieniężne, ofiary związane z „Tubami Zawierzenia” czy też przekazaną biżuterią i złotem. W drugiej części można wpisywać uwielbienia, dziękczynienia i prośby zanoszone za przyczyną Matki Bożej Skoszewskiej. Księgi nie zabieramy do domu, dokonujemy wpisów na miejscu.

2. Dnia 21 kwietnia br udajemy się z pielgrzymką do Ziemi Świętej wraz z przedstawicielami parafii Ojca Pio. Wobec tego w niedzielę 23 kwietnia w zastępstwie za mnie będą Ojcowie Paulini z par Dobrego Pasterza w Łodzi, a dzień wcześniej podczas święta powiatu, o którym dowiedziałem się 6 tygodni temu, o godz. 11:00 zastąpi mnie ks. Kanonik Mariusz Szcześniak. Od 24 do 28 kwietnia nie będą sprawowane Msze św i nabożeństwa w naszym kościele.

3. Wyrażam również wdzięczność za złożone ofiary w czasie święcenia pokarmów, a także wykonane i ofiarowane przez kilka osób głównie z Moskwy, ikony Naszej Skoszewskiej Matki. Te niezwykłe dzieła można nabyć w kiosku parafialnym, jako cegiełka na suknię w cenie 250 PLN.

4. Bóg zapłać za cegiełkę na suknię z ręcznie wykonanych kart w wysokości 260 PLN.

5. Dzisiaj zapraszam służbę liturgiczną na spotkanie po Mszy św o godz. 12:00.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Bartolina.