Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrystusa Króla 20 listopada 2022r.

20 listopada 2022Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
•  22.11 wspomnienie św Cecylii, dz i m, najlepsze życzenia dla naszej orkiestry, zespołu, scholii i Pana Organisty z racji wspomnienia Ich Patronki.

1. Dzisiaj zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na odnowienie sukni Matce Bożej Skoszewskiej. Po Mszy św o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, które poprowadzi WNMP. Następne spotkanie odbędzie się 18 XII

2. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka ofiar na rzecz ubogich i z racji solidarności z Kościołem prześladowanym. Zebrano 922 PLN. Od II niedzieli adwentu ruszy tradycyjnie akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do 11 XII włącznie. Od I Niedzieli Adwentu będzie można również nabywać świece Caritas (mała - 5 PLN,, „piramida”, „walec” i „kolumna” po 13 PLN).

3. Wczoraj odbył się w łódzkiej archikatedrze Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję za reprezentowanie naszej parafii kilkunastu ministrantom i lektorom wraz z Diakonem Dariuszem, a także Małgorzatą Kapłańską i Dominikiem Adamczewskim.

4. Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na weekendowe rekolekcje adwentowe pod hasłem Oczekiwanie od 9 do 11 grudnia br. Poprowadzi je ks. Kazimierz Sobański, a dzięki obecności Jakuba Tomalaka z zespołem Abba Pater uczestnicy rekolekcji włączą się w muzyczne uwielbienie. Zapisy: https://forms.gle/TD2TKnuANydRK32R7

5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 22 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. odbędzie się wieczór muzyczny przy wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych.

6. Duszpasterstwo Małżeństw Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie Depresja w rodzinie, które odbędzie się 26 listopada o godz.18.00 w parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Łodzi.

7. Należą się też podziękowania mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką za sprzątanie kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Nowych Skoszew.