Ogłoszenia parafialne IX Niedziela zwykła 2 czerwca 2024r.

2 czerwca 2024Autor: Administrator

1. 1 czerwca rozpoczęliśmy Nabożeństwa do Serca Jezusowego - w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15.

2. W środę o godz. 11:00 pod przewodnictwem Abp Seniora Władysława Ziółka i udziale księży wyświęconych 29 maja 1999r., była sprawowana Msza św. Jubileuszowa. Dziękuję za pomoc paniom: Elżbiecie Prostańskiej, Małgorzacie Cieślak, Grażynie Kwiatkowskiej, Edycie Adamczewskiej i Marzenie Stęcel. Dziękuję za wszelkie dobra, obecność i modlitwę wszystkim przybyłym na godzinę 11:00 i 17:30.

3. Dnia 30 maja przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie pierwszego ołtarza przy cm - parafian z Sierżni, Bartolina, Warszewic, Janinowa i Buczku; drugiego przy remizie OSP: Druhny i Druhów z OSP a także mieszkańców Moskwy; ołtarza przy szkole: Pracowników Szkoły na czele z Panią Dyrektor Zofią, mieszkańców, Starych Skoszew, Starych Skoszew za rzeką, Nowych Skoszew; czwartego ołtarza na parkingu mieszkańców Byszew, Bogini, Borchówki i Janowa. Dziękuję dn Dariuszowi wraz ze służbą liturgiczną, orkiestrze, strażakom, panom przy baldachimie i prowadzących, wszystkim którzy nieśli sztandary i różaniec, panu organiście i Olom za śpiew, jak również wszystkim obecnym w czasie uroczystości

4. W poniedziałek 3 czerwca o godzinie siedemnastej na parkingu przy kościele, mobilne centrum badań organizuję badania pod kątem: miażdżycy tętnicy, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
Dnia 9 czerwca w niedzielę o godzinie 17:30 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy. Wystąpią uczniowie Salezjańskiej szkół muzycznych w Lutomiersk U I zespołu szkół muzycznych imienia Stanisława Moniuszki w Łodzi pod przewodnictwem pana organisty Szymona Holtza.

5. W Szkole Podstawowej w Starych Skoszewach w dniu 8 czerwca odbędzie się Dzień Rodziny w godzinach od 10:00 do 13:00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem
W dniach od 6 do 11 października wraz z par. Z Kalonki organizowana jest pielgrzymka do Međugorje w Bośni i Hercegowinie. Zapisy do 20 VI lista i szczegółowe informacje w zakrystii, koszt

6. 1990zł + 160€ + 120zł (transfer do Modlina i z powrotem) dla grupy minimum 40 osób. Przy zapisie na pielgrzymkę wymagana jest zaliczka w wysokości 800zł (40% ceny wycieczki)
Pozostała kwota - 1190zł + 120zł - do wpłaty na półtora miesiąca przed wyjazdem
Dewizy - 160€ - płatne w dniu wyjazdu Prosimy o informację nt. typu bagażu już przy zapisie na wycieczkę. W przypadku opcji z dodatkowym bagażem, dopłatę należy uiścić razem z zaliczką Prosimy też o przekazanie kserokopii dowodów tożsamości - będzie to przydatne, żeby nie popełnić żadnej "literówki" przy rezerwacji biletów lotniczych

7. Dziękuję rodzicom i dzieciom z I Komunii, a także pani Małgorzacie Kujawiak za przepiękne kompozycje kwiatowe, za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, a także złożony dar 2000 PLN na wieczne lampki przy tabernakulum i ornat na odpust. Dziękuję za przygotowanie dzieci pani katechetce Marzenie Stęcel. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze i cm.