Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022r.

27 marca 2022Autor: Administrator

• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele, po Mszy św zbiórka ministrantów; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00 lista na zapisy w zakrystii, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy, W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00
• Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w pt 1 04 o godz. 17:00 - poprowadzą członkowie AA po nim Msza św., natomiast 8 04, przed Niedzielą Palmową będą dwie drogi Krzyżowe. Jedna o godz 17:15, a druga ulicami Starych Skoszew o godz 18:30 prowadzona przez Wspólnotę NMP. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali
• W następną V niedzielę WP zasłaniamy krzyże i obrazy. Krzyże pozostają zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, natomiast obrazy aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej

1. Wydział Katechetyczny informuje, że organizacja rekolekcyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży w tradycyjnej formie, zwłaszcza w dużych szkołach, w związku z pandemią jest obecnie utrudniona. Informujemy również, że po raz kolejny z inicjatywy Księdza Arcybiskupa zostanie zorganizowana Arena Młodych w dniach:
• 30 marca 2022 r. (środa) – dla 7 i 8 klasy szkoły podstawowej,
• 31 marca 2022 r. (czwartek) – dla szkół ponadpodstawowych.
Prosimy o zaangażowanie księży i katechetów w zorganizowanie grup dzieci i młodzieży na to wydarzenie.

2. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia o godz. 12.00 Msza św z udziałem kandydatów do bierzmowania, a po niej spotkanie w kościele.

3. W dniu 8 kwietnia z parafii św Marcina w Strykowie wyruszy Droga Krzyżowa Wieku Chrystusowego 33. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po błogosławieństwie pielgrzymi wyruszą rozważając Mękę Naszego Pana Jezusa na trasie 33 km. Zatrzymując się przy kościołach i przydrożnych kapliczkach. Szczegóły na plakacie w gablocie, oraz na ulotkach.

4. Rozpoczął się remont prezbiterium. Zostały położone płyty na podłodze. Przekazałem również 2/3 środków przeznaczonych na tę inwestycję. Dalsze prace przy wykończeniach i zamontowaniu nowego ołtarza i ambony, będą kontynuowane od poniedziałku 28.03 br. W budynku organistówki przez czas remontu będą mieszkać wykonawcy robót.

5. W sklepiku parafialnym w cenie 25 PLN są do nabycia przepiękne, wykonane ręcznie przez Panie z Koła Gospodyń z Byszew - palmy na VI NW. Dochody ze sprzedaży przeznaczone będą na renowacje prezbiterium i wsparcie Koła Gospodyń.

6. Są do nabycia wkłady do zniczy w nowych cenach. Niestety ceny wkładów nieustanie wrastają, a zamówienie całego pakietu wkładów i zniczy to „zamrożenie” na dwa m-ce około 2000 PLN. Dlatego pragnę poinformować, że zamówienia będą składane 3 razy w roku: na Wielkanoc, Wszystkich Świętych i Boże Narodzenie

7. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom: Moskwy - 350 PLN, Starych Skoszew przy cm i Rosyjski - 400 PLN Listy na zbiórkę są w zakrystii.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Bogini. Zapraszam w następną sobotę na godz. 9:00 Wszystkich chętnych na generalne porządki w kościele po remoncie w prezbiterium, a także wysprzątanie na Święta terenu wokół kościoła.