Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023r.

19 marca 2023Autor: Administrator

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

2. 24 marca w piątek o godz. 17:00 Drogę Krzyżowa w naszym kościele poprowadzą osoby należące do grup AA z Strykowa, Głowna, Dmosina, Brzezin …, również 24 marca po Mszy św o godz. 21:00 z Kościoła Farnego w Brzezinach wyruszy Droga Krzyżowa do Koluszek (są dwie trasy), natomiast 31 marca odbędzie się Droga Krzyżowa „Wieku Chrystusowego 33” początek o godz. 18:00 w Strykowie.

3. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W tym roku, z racji na IV Niedzielę Wielkiego Postu, Uroczystość Św. Józefa będziemy obchodzić 20 marca. Podczas Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia dokona się liturgiczne zakończenie sesji synodalnych oraz zostaną wręczone osobom świeckim odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

4. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283),

5. Wydział Duszpasterstwa zaprasza na spotkanie pt. Rok od wybuchy wojny na Ukrainie z Jakubem Maciejewskim – korespondentem wojennym, autorem książki Wojna – reportaż z Ukrainy, które odbędzie się 19 marca o godz. 16.00 w dolnym kościele św. ap. Piotra i Pawła
w Łodzi przy ul. Nawrot 104.

6. Duszpasterz Ministrantów zaprasza na dwa najbliższe wydarzenia: Wielkopostny Dzień Skupienia Ministrantów, który odbędzie się 25 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi w godz. 10.00-13.30. W programie modlitwa, program dla starszych i młodszych ministrantów, Eucharystia i wspólny posiłek.Mistrzostwa Ministrantów w Piłkę Halową, które zostaną rozegrane 15 kwietnia w kompleksie sportowym „Vera Sport” w Łodzi przy ul. Siewnej 15. Więcej informacji wraz ze zgłoszeniami drużyn zostanie przesłane do każdej parafii w najbliższym czasie.

7. W Uroczystość Zwiastowanie Pańskiego 25 marca na Mszy św. O godz. 17:30 będzie można złożyć postanowienia „duchowej adopcji dziecka poczętego”. Deklaracje dostępne są na stoliku pod chórem.

8. Dzisiaj po Mszy św o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, a o 15:00 zbiórka ministrantów związana z przygotowaniem liturgii Wielkiego Tygodnia

9. 23 marca w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:15 w kościele próba przed I Komunią św.

10. Są w zakrystii listy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Podziękowania mieszkańcom Bogini za złożone ofiary nas ten cel.

11. W poniedziałek 27 lutego bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbyło się spotkanie Rady Parafialnej - sprawozdanie

12. Podziękowania dla wszystkich biorących udział w Drodze Krzyżowej z Kalonki do Starych Skoszew, szczególnie Strażakom z OSP za ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa na trasie. Dziękuję Krzysztofowi Rutkowskiemu i Joannie Rutkowskiej za przycięcie krzewów wokół kościoła.

13. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.