Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2023r.

30 kwietnia 2023Autor: Administrator

•  1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska.
•  W uroczystość 3 maja Nabożeństwo majowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9:00, tego dnia będzie jeszcze Msza św o godz. 12:00 w intencji OSP ze Starych Skoszew z racji dnia patronalnego św. Floriana. Nie będzie Mszy popołudniowej. 4 maja w pierwszy czwartek m-ca będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek m-ca odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz 17:00. O godz. 20:00 wieczór uwielbienia, od godz. 21:00 do 7:00 adoracja NS, jest lista na zapisy w pierwszą sobotę m-ca o godz. 17:00 nabożeństwo majowe - litania recytowana i różaniec wynagradzający.

1. W sobotę 13 maja br będziemy obchodzić uroczystość 100-lecia OSP w Starych Skoszewach. O godz. 12:00 Msza św pod przewodnictwem Biskupa Ireneusza Pękalskiego, Eucharystii dalsza część Jubileuszu na placu przed remizą i w remizie. Po Mszy św. O godz. 17:30 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

2. Z racji na Jubileusz naszej Straży będą w przyszłą niedzielę rozprowadzane cegiełki ze św. Florianem. Dochód z cegiełek będzie przeznaczony na wsparcie OSP w Starych Skoszewach.

3. Ruch Światło-Życie zaprasza na: Weekend Młodszych: uczniowie klas 7 i 8 – 5-7 maja w Porszewicach. Weekend Młodych: uczniowie szkół średnich – 19-21 maja w Dąbrówce (k. Sulejowa). Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.

4. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.

5. Od 16 kwietnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiona zostaje Księga Pamiątkowa związana z przywróceniem Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. W pierwszej części księgi mogą wpisywać się dotychczasowi i przyszli ofiarodawcy, którzy przekazali wpłaty pieniężne, ofiary związane z „Tubami Zawierzenia” czy też przekazaną biżuterią i złotem. W drugiej części można wpisywać uwielbienia, dziękczynienia i prośby zanoszone za przyczyną Matki Bożej Skoszewskiej. Księgi nie zabieramy do domu, dokonujemy wpisów na miejscu.

6. Dnia 21 kwietnia br udaliśmy się z pielgrzymką do Ziemi Świętej wraz z przedstawicielami parafii Ojca Pio. Dziękuję za zastąpienie mnie Ojcu Adrianowi - Paulinowi z par Dobrego Pasterza w Łodzi 23 kwietnia w niedzielę , a dzień wcześniej podczas święta powiatu o godz. 11:00 - ks. Kanonikowi Mariuszowi Szcześniakowi. Dziękuję Państwu Barbarze i Józefowi Sołdonom za troskę o kościół szczególnie w czasie pielgrzymki.
7. Wyrażam wdzięczność Marzenie Stęcel za pomoc w przygotowaniu 16 kwietnia spotkania dla służby liturgicznej.

8. Od czwartku 4 maja rozpoczną się prace remontowe na parkingu przed kościołem ze względu na termin zakończenia na parafialny odpust 15 sierpnia.
9. We wtorki i czwartki, jeśli będzie odpowiednia Ewangelia, to homilie na Mszach św. Wygłosi diakon w nawiązaniu do pielgrzymowania do Ziemi Świętej.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Sierżni