Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Okresu Zmartwychwstania Pańskiego 8 maja 2022r.

7 maja 2022Autor: Administrator

• 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu o godz. 18:30 jest śpiewana Litania Loretańska. 12 maja w czwartek o godz. 18:30 będzie sprawowane nabożeństwo majowe i Msza św w Moskwie

1. W piątek 13 maja po Mszy św. O godz. 17:30 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie

2. 14 maja w sobotę sakramentu bierzmowania o godz. 11:00 młodzieży z naszej Wspólnoty parafialnej udzieli bp Ireneusz Pękalski. Zbiórka w kościele o godz. 10:45

3. Ks. abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa w czasie Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. Uczestnicy wyruszą o godz. 19.00 sprzed kościoła polskokatolickiego w Łodzi (ul. Limanowskiego 60). Następnie przejdą przed kościół starokatolicki mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 28. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

4. Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin czcigodnej sługi bożej Wandy Malczewskiej. W związku z tym jubileuszem, w tym dniu o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Czcigodnej Sługi Bożej w Parznie.

5. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 22 maja. Chcemy modlitwą wesprzeć kobiety i dzieci przybyłe do Polski z Ukrainy. Podczas modlitwy towarzyszyć nam będą relikwie św. Rity. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00, na godz.14.00 zaplanowano Mszę św. z aktem zawierzenia kobiet Maryi, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową.

6. Podziękowania dla mieszkańców Bartolina za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. W następnej kolejności służbę podejmą rodzice i kandydaci do bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św i Nabożeństwie Fatimskim.