Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu 18 grudnia 2022r.

18 grudnia 2022Autor: Administrator

1. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek o godz. 6:55. W tym czasie nie ma Mszy św o godz. 17:30 z wyjątkiem piątków i sobót, czy uroczystości.

2. W piątek 16 grudnia z diakonem Dariuszem do mieszkańców parafii i Bałuckiej ochronki zawieźliśmy „Torby miłosierdzia i dary z serduszek”. Bardzo dziękuję za tak wielką hojność i zaangażowanie wszystkim z wrażliwym sercem. Wszystkich paczek było prawie 80, co w przeliczeniu na wielkość naszej parafii jest imponujące. (w parafii liczącej 20 tyś. Osbów, w której byłem przygotowaliśmy około 40 paczek). Dziękuję Marzenie Stęcel za koordynację całej akcji.

3. 18 grudnia po Mszy św o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

4. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

5. 24 grudnia o godz. 24:00 Msza Pasterska poprzedzona wspólnym kolędowaniem od godz 23:15. W Boże Narodzenie, z racji także niedzieli Msze Św o godz. 9:00, 12:00 i 16:30, natomiast 26 grudnia w poniedziałek wspomnienie św Szczepana - Msze św o godz. 9:00 12:00 i 16:30. Zostanie wtedy podany program kolędy i spotkań opłatkowych.

6. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na Mszach św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości są w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na odnowienie sukni Matce Bożej Skoszewskiej. Są również w sklepiku dostępne Cegiełki na ten cel w cenie 25 PLN, 50 PLN i 100PLN.

7. We czwartek 22 grudnia zapraszam osoby chętne do ubierania tradycyjnego żłóbka, choinek i zawieszenie dekoracji świątecznych na godz 17:30.

8. Ks. Proboszcz Krzysztof Nalepa z Jeżowa zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach 750-lecia powstania parafii. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

9. Dziękuję za dostarczenie choinek Panom: Skibińskiemu i Darnowskiemu. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Janinowa i Buczku. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Głogowca i Jaroszek.