Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2024r.

3 marca 2024Autor: Administrator

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

2. 08 marca w piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa w naszym kościele, natomiast godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa z naszego Sanktuarium do Kalonki. Transport z Kalonki do Skoszew po Drodze Krzyżowej. Również 8 03 w Centrum w Plichtowie o godz. 18:00 odbędzie się koncert, na którym wystąpi nasza orkiestra.

3. Po raz jedenasty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 8-9 marca 2024 r. w trzech miejscach archidiecezji łódzkiej: bazylika archikatedralna w Łodzi, kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi-Teofilowie, kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim, kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00. Sobota – Msza św.: godz.18.00.

4. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Rodziny, małżeństwa, ruchy małżeńsko-rodzinne w sposób szczególny zapraszamy na jej rozpoczęcie Mszą św. w katedrze w sobotę 9 marca o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wieczór modlitewny w intencji rodzin zakończony błogosławieństwem relikwiami błogosławionej rodziny. Relikwie gościć będą w naszej archidiecezji przez jeden tydzień w następujących parafiach: 9 marca, godz. 18.00 – Msza św. w bazylice archikatedralnej w Łodzi (rodziny), 10 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (młodzież), 11 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu, 12 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach, 13 marca, godz. 17.00 – Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie, 14 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Maz., 15 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.

5. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 50. rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8). W programie: godz. 17.30 – otwarcie wystawy biograficznej „Stanisława Leszczyńska”, godz. 18.00 – Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia, godz. 19.00 – nawiedzenie krypty.

6. Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu i przeżyciu rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Dziękuję za dostarczone produkty.

7. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 28 lutego oraz 6 i 9 marca. Dla kandydatów do 1. klasy Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej organizujemy warsztaty „Akademii Przedszkolaka”, które odbędą się 23 marca 2024 r. Informacje jak się zapisać na spotkania można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2024/2025”.

8. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku zaprasza na Drzwi Otwarte 9 marca w godz. 10.00-16.00. W planie prezentacja szkoły, oprowadzanie po szkole i internacie, spotkania z uczniami i nauczycielami, lekcje pokazowe. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego (608 218 840). Informacje o szkole znajdują się na stronach internetowych www.lutomiersksalezjanie.pl oraz www.facebook.com/sosm.lutomiersk.

9. Są w zakrystii listy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Janowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Teodorowa.