Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023r.

12 marca 2023Autor: Administrator

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

2. 17 marca w piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa w naszym kościele, natomiast godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa z Kalonki do naszego Sanktuarium. Transport do Kalonki z parkingu o godz. 18:30.

3. Dzisiaj 12 marca spotkanie przedpielgrzynkowe (Ziemia Święta) o godz. 13:15 w Kalonce.

4. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283),

5. Wydział Duszpasterstwa zaprasza na spotkanie pt. Rok od wybuchy wojny na Ukrainie z Jakubem Maciejewskim – korespondentem wojennym, autorem książki Wojna – reportaż z Ukrainy, które odbędzie się 19 marca o godz. 16.00 w dolnym kościele św. ap. Piotra i Pawła
w Łodzi przy ul. Nawrot 104.

6. Duszpasterz Ministrantów zaprasza na dwa najbliższe wydarzenia: Wielkopostny Dzień Skupienia Ministrantów, który odbędzie się 25 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi w godz. 10.00-13.30. W programie modlitwa, program dla starszych i młodszych ministrantów, Eucharystia i wspólny posiłek.Mistrzostwa Ministrantów w Piłkę Halową, które zostaną rozegrane 15 kwietnia w kompleksie sportowym „Vera Sport” w Łodzi przy ul. Siewnej 15. Więcej informacji wraz ze zgłoszeniami drużyn zostanie przesłane do każdej parafii w najbliższym czasie.

7. W przyszłą niedzielę 19 marca po Mszy św o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

8. 23 marca w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:15 w kościele próba przed I Komunią św.

9. Są w zakrystii listy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Podziękowania mieszkańcom Bartolina za złożone ofiary nas ten cel.

10. W poniedziałek 27 lutego bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbyło się spotkanie Rady Parafialnej - sprawozdanie

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkankom Bogini, szczególnie za umycie lamperii w prezbiterium, które nie były czyszczone rok czasu. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.