Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2023r.

17 grudnia 2023Autor: Administrator

1. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek. W tym czasie nie ma Mszy św o godz. 17:30. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Roratami o godz. 7:00. 23 XII ostatnie roraty. W następną niedzielę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia, dlatego nie będzie Mszy św. O 16:30. Pasterka o godz. 24:00, przed nią o 23:30 koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry pod kierunkiem pana Marcina Zarzyckiego, który od 2 miesięcy prowadzi próby z naszą orkiestrą. 25 XII Msze św o godz. 9:00 i 12:00, W Święto św. Szczepana Msze św. O godz. 9:00, 12:00 i 16:30.

2. Do dzisiaj trwał akcja „Drzewko Miłosierdzia”. W środę z diakonem jedziemy do ochronki dostarczyć przyniesione dary. Bardzo dziękuję za tak wielką hojność i zaangażowanie wszystkim z wrażliwym sercem. Wszystkich paczek było prawie 80, co w przeliczeniu na wielkość naszej parafii jest imponujące. (w parafii liczącej 20 tyś. osób, w której byłem przygotowaliśmy około 40 paczek). Dziękuję Marzenie Stęcel za koordynację całej akcji.

3. W dniu dzisiejszym o godzinie 17:30 odbędzie się na plebani spotkanie synodalne związane z dzieleniem się Słowem Bożym, dzieleniem się życiem i sprawami Kościoła. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy członkowie wspólnoty parafialnej: prezbiterzy na czele z proboszczem, wierni uczęszczający do kościoła parafialnego, a jeśli się uda, również ci parafianie, którzy na co dzień nie praktykują w kościele parafialnym, oraz ci, którzy praktykują rzadko lub wogóle.

4. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

5. Zachęcam do nabywania kalendarza - cegiełki w ceni 30 PLN

6. Podziękowania za ofiary z opłatków i ofiary złożone w czasie rekolekcji.

7. Jesteśmy rodzicami Marceliny i Ady chorych na Mukowiscytozę. Mukowiscydoza to choroba która zabija średnio w wieku 21-24 lat. jest nowe leczenie które pozawala zatrzymać chorobę ale kosztuje 75tys miesięcznie. Dlatego zachęcamy do udziału w przyszłą niedziele w kiermaszu pierniczków i świątecznych ozdób. Środki z kiermaszu przeznaczone będą na leczenie. Serdeczne Bóg zapłać Agata i Mateusz Goldman

8. W czwartek przed świętami, 21 grudnia zapraszam na godz 17:00, osoby chętne do ubierania tradycyjnego żłóbka, choinek i dekoracji świątecznych.

9. Dziękuję za dostarczenie choinek Panom: Skibińskiemu i Darnowskiemu. Krzysztofowi Rutkowskiemu i Jego mamie Joannie za pielęgnację roślin przy kościele i dostarczenie siana i słomy do żłóbka w kościele. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, mieszkańcom Rosyjki. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze.

KOLĘDA
27 XII środa od godz. 09:00 - Bartolin i Warszewice Przydatki