Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2022r.

11 grudnia 2022Autor: Administrator

•  W tym tygodniu 17 grudnia Msza św o godz. 17:30 za chorych, a bezpośrednio po niej modlitwy za chorych przed Najświętszym Sakramentem.

1. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek o godz. 6:55. W tym czasie nie ma Mszy św o godz. 17:30 z wyjątkiem piątków i sobót, czy uroczystości.

2. Dzisiaj zakończenie rekolekcji na Mszach św o godz. 9:00 i 12:00. Poprowadził je o. Eugeniusz Grzywacz z zakonu ojców pijarów, dyrektor Centrum „Wiara i Kultura” w Hebdowie. Na Mszy św. O godz. 12:00 zostanie poświęcona kopia obrazu Jezusa Miłosiernego powstałego w Wilnie w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego według wskazówek s. Faustyny i dzięki staraniom ks. Michała Sopoćki w 1934 r. Od tego dnia rozpocznie się w naszym Sanktuarium, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu - 30 minut przed każdą Mszą św. - związana z przemodleniem przywrócenia Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. Zdając sobie sprawę, jak ważna jest każda rodzina, wychodzimy z inicjatywą, by modlić się wzajemnie za siebie, o pokój w sercu i rodzinach, pokój i pojednanie w naszej ojczyźnie i na całym świecie, za małżeństwa, za młode pokolenia, które startują dopiero w dorosłe życie, a także ofiarować Panu Bogu przed Najświętszym Sakramentem wszelkie trudności, nie zapominając przy tym, by dziękować za otrzymane łaski.

3. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim Osobom, które przyczyniły się do przygotowania i przeżycia rekolekcji. Dziękuję za dostarczone produkty i ciasta

4. Trwa akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Część serduszek jest z listami od dzieci. Osoby, które wezmą te serca proszone są o podpisanie się, aby dzieci mogły napisać podziękowanie. Serduszka przyczepiamy do prezentu. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do dzisiaj włącznie 11 XII włącznie.

5. 18 grudnia po Mszy św o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

6. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

7. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na Mszach św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości są w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na odnowienie sukni Matce Bożej Skoszewskiej.

8. We czwartek przed świętami, 22 grudnia zapraszam osoby chętne do ubierania tradycyjnego żłóbka, choinek i dekoracji świątecznych na godz 17:30.

9. Ks. Proboszcz Krzysztof Nalepa z Jeżowa zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach 750-lecia powstania parafii. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

10. Należą się też podziękowania mieszkańcom Janinowa i Buczku za sprzątanie kościoła i odśnieżanie terenu wokół kościoła.