Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 13 03 2022r.

13 marca 2022Autor: Administrator

• Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:15 w każdy piątek Wielkiego Postu po nim Msza św. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

1. Dzisiaj rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, nauki na wszyskich Mszach św. Spowiedź we wtorek 15.03 od godz. 8:30 i od 17:00. Zakończenie rekolekcji w środę 16.03. Poprowadzi je O. Sebastian Gierszewski OSPPE (Paulin, wikariusz par. Dobrego Pasterza w Łodzi). W czasie rekolekcji Msze św. Od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 17:30

2. Wydział Katechetyczny informuje, że organizacja rekolekcyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży w tradycyjnej formie, zwłaszcza w dużych szkołach, w związku z pandemią jest obecnie utrudniona. Informujemy również, że po raz kolejny z inicjatywy Księdza Arcybiskupa zostanie zorganizowana Arena Młodych w dniach:
• 30 marca 2022 r. (środa) – dla 7 i 8 klasy szkoły podstawowej,
• 31 marca 2022 r. (czwartek) – dla szkół ponadpodstawowych.
Prosimy o zaangażowanie księży i katechetów w zorganizowanie grup dzieci i młodzieży na to wydarzenie.

3. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej. Tego dnia, z racji trzeciej soboty m-ca, w naszej parafii Msza św o godz. 17:30 w intencji chorych, a po niej wystawienie NS i modlitwy za chorych i o pokój.

4. W Środę Popielcową na potrzeby osób z Ukrainy zebrano 4040 PLN, a do Straży w Starych Skoszewach przekazano 5600 PLN. Dziękuję Wszystkim za złożone i składane dary. Trwa nieustanna pomoc organizowana przez naszą szkołę, OSP i parafię. Dzięki wspólnej akcji wyruszył wczoraj transport darów na granicę, wsparty przez osoby z firmy „Brukland”.

5. Rozpoczął się remont prezbiterium. Zostały położone płyty na podłodze. Przekazałem również 56 % środków przeznaczonych na tę inwestycję. Dalsze prace przy położeniu i zamontowaniu płyt również na ścianach, będą kontynuowane od poniedziałku 14.03 br. Po Mszy rekolekcyjnej. Przez czas remontu nie będzie włączane ogrzewanie nadmuchowe z racji na otwarte drzwi główne i w bocznej zakrystii. […..] W budynku organistówki przez czas remontu będą mieszkać wykonawcy robót.

5. Bardzo dziękuję osobowom ze Wspólnoty NMP za nieodpłatne dostarczenie i zamontowanie systemu klimatyzacji połączonej z możliwością ogrzewania w pomieszczeniu organistówki.

6. Została uruchomiona odnowiona strona parafialna. Dlatego proszę przedstawicieli poszczególnych grup o przygotowanie krótkich informacji do umieszczenie na stronie wraz ze zdjęciem grupy. Informacje te można przekazywać do Piotra Pietrzaka - administratora strony lub na adres: skoszewywnmp@gmail.com

7. Listy na zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego w zakrystii.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Byszew. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bogini.