Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022r.

4 grudnia 2022Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
•  W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 6:45, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00

1. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek o godz. 6:55. W tym czasie nie ma Mszy św o godz. 17:30 z wyjątkiem piątków i sobót, czy uroczystości.

2. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na Mszach św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości są w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na odnowienie sukni Matce Bożej Skoszewskiej.

3. Trwa akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Część serduszek jest z listami od dzieci. Osoby, które wezmą te serca proszone są o podpisanie się, aby dzieci mogły napisać podziękowanie. Serduszka przyczepiamy do prezentu. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do 11 XII włącznie. Od I Niedzieli Adwentu można nabywać świece Caritas (mała - 5 PLN,, „walec” - 12 PLN, „piramida”, i „kolumna” po 13 PLN).

4. 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. O godz. 7:15 i 17:30. Na wieczornej Eucharystii zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 9 grudnia w piątek o godz. 17:30. Poprowadzi je o. Eugeniusz Grzywacz z zakonu ojców pijarów, dyrektor Centrum „Wiara i Kultura” w Hebdowie. W sobotę 10 grudnia będzie dzień pojednania. Spowiedź od godz. 8:30 i 17:00, w III Niedzielę Adwentu zakończenie rekolekcji. Na Mszy św. O godz. 12:00 zostanie poświęcona kopia obrazu Jezusa Miłosiernego powstałego w Wilnie w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego według wskazówek s. Faustyny i dzięki staraniom ks. Michała Sopoćki w 1934 r. Od tego dnia rozpocznie się w naszym Sanktuarium, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu - 30 minut przed każdą Mszą św. - związana z przemodleniem przywrócenia Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. Zdając sobie sprawę, jak ważna jest każda rodzina, wychodzimy z inicjatywą, by modlić się wzajemnie za siebie, o pokój w sercu i rodzinach, pokój i pojednanie w naszej ojczyźnie i na całym świecie, za małżeństwa, za młode pokolenia, które startują dopiero w dorosłe życie, a także ofiarować Panu Bogu przed Najświętszym Sakramentem wszelkie trudności, nie zapominając przy tym, by dziękować za otrzymane łaski.

6. Podziękowania dla rodziców i dzieci z naszej szkoły za złożony dar słodyczy w ramach 
Szkolnej Caritas

7. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

8. Ks. Proboszcz Krzysztof Nalepa z Jeżowa zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach 750-lecia powstania parafii. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

9. Należą się też podziękowania mieszkańcom Nowych Skoszew za sprzątanie kościoła i odśnieżanie terenu wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janinowa i Buczku.