Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023r.

10 grudnia 2023Autor: Administrator

1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na Mszach św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na suknię Matki Bożej Skoszewskiej. Trwa akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Serduszka przyczepiamy do prezentu. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do 17 XII włącznie, ponieważ część serduszek otrzymaliśmy z tygodniowym opóźnieniem.

2. W następną niedzielę o godzinie 17:30 odbędzie się na plebani spotkanie synodalne związane z dzieleniem się Słowem Bożym, dzieleniem się życiem i sprawami Kościoła. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy członkowie wspólnoty parafialnej: prezbiterzy na czele z proboszczem, wierni uczęszczający do kościoła parafialnego, a jeśli się uda, również ci parafianie, którzy na co dzień nie praktykują w kościele parafialnym, oraz ci, którzy praktykują rzadko lub w ogóle. A dzień wcześniej 16 XII przypada III sobota m-ca, z tej racji na Mszy św. o godz. 17:30 będziemy modlić się za chorych i potrzebujących, po Eucharystii modlitwy w intencji chorych przy wystawionym NS.

3. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek.

4. Podziękowania za obecność i poprowadzenie Rekolekcji Adwentowych dla o. Ignacego Kosmany OFMCONV z zakonu ojców franciszkanów konwentualnych w Niepokalanowie, wykładowcy homiletyki i autora licznych książek związanych z tą tematyką.

5. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

6. Zapraszamy na Mszę św. w intencji osób stanu wolnego (tak zwanych singli) w sobotę 16 grudnia o godz. 17.00 do parafii św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie. Będziemy modlić się o realizację powołania. Po Mszy św. spotkanie przy kawie.

7. Zachęcam do nabywania kalendarza - cegiełki w ceni 30 PLN

8. Podziękowania za ofiary z opłatków, a także dla pani Marzeny Stęcel za pomoc związaną z przygotowaniem posiłków w czasie rekolekcji, a także dla Wszystkich, którzy dostarczyli jakiekolwiek produkty.

9. Jesteśmy rodzicami Marceliny i Ady chorych na Mukowiscytozę. Mukowiscydoza to choroba która zabija średnio w wieku 21-24 lat. jest nowe leczenie które pozawala zatrzymać chorobę ale kosztuje 75tys miesięcznie. Dlatego zachęcamy do udziału w przyszłą niedziele w kiermaszu pierniczków i świątecznych ozdób. Środki z kiermaszu przeznaczone będą na leczenie. Serdeczne Bóg zapłać Agata i Mateusz Goldman

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, mieszkańcom Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze i Rosyjki