Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023r.

3 grudnia 2023Autor: Administrator

• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele

1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na Mszach św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na suknię Matki Bożej Skoszewskiej. Trwa akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Serduszka przyczepiamy do prezentu. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do 10 XII włącznie.

2. Rozpoczynamy Adwent. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek. Będzie można również nabywać świece Caritas (mała - 7 PLN,, „piramida”, „walec” i „kolumna” po 15 PLN)

3. 4 grudnia o 17:30 odpust ku czci św. Barbary. Eucharystię poprowadzi i wygłosi homilię ks Stanisław Rękawek, Pallotyn z Łagiewnickiej.

4. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 8 grudnia w piątek o godz. 09:00. Poprowadzi je o. Ignacy Kosmana OFMCONV z zakonu ojców franciszkanów konwentualnych w Niepokalanowie, wykładowca homiletyki i autor licznych książek związanych z tą tematyką. W sobotę 9 grudnia będzie dzień spowiedzi od godz. 8:30 i 17:00, w II Niedzielę Adwentu zakończenie rekolekcji.

5. Dzisiaj na Mszy św o godz. 16:30 poświęcenie medalików, a po Eucharystii w organistówce spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na adwentowe rekolekcje akademickie, które rozpoczną się w II Niedziele Adwentu (10 grudnia) Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej archikatedrze i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Niedzielski.

7. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

8. Za kompozycje kwiatowe pani Małgorzacie Kaplińskiej i przygotowanie dekoracji adwentowej pani Małgorzacie Kujawiak.

9. Zachęcam do nabywania kalendarza - cegiełki w cenie 30 PLN

10. Podziękowania za ofiary z opłatków, a także dla pana Jana Nockowskiego za zamontowanie oświetlenia przy obrazie św Józefa i pani Marzeny Stęcel za przygotowanie obrusów.

11. Na tacę przeznaczoną na WSD w ubiegłą niedzielę zebrano 1360,50 PLN, Bóg zapłać za ofiarność

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, mieszkańcom Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.