Ogłoszenia parafialne VII Niedziela zwykła 13 lutego 2022r.

13 lutego 2022Autor: Administrator

1. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu: Kobiety kobietom. Spotkanie odbędzie się 15 lutego br. (wtorek) w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Po liturgii Mszy św. o godz. 18.30, konferencję pt.: Intymność pełna miłości wygłosi pani Magdalena Kleczyńska – żona, mama trójki dzieci, doradca rodzinny i autorka książki „Obdarowani sobą, sztuka budowania więzi”. W programie przewidziano również spotkanie przy kawie i wspólną dyskusję.
2. Klasztor oo. Dominikanów w Łodzi oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej “O Crux Ave”, które odbędą się w dniach 18-20 marca w łódzkim klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13. Warsztaty kierowane są do osób powyżej 15 roku życia. Koszt warsztatów 130 zł. Zapisy rozpoczną się 18 lutego. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie www.lodz.dominikanie.pl
3. Pielgrzymka do Rzymu w dniach od 25.04 do 1.05 koszt 1990 PLN i 70 € (michalestaszewski@gmail.com) szczegóły w zakrystii i na plakacie przed kościołem lub na stronie https://www.facebook.com/strykowswmarcin/
4. W sobotę 19 lutego o godz. 17:30 Msza św z formularza „za chorych”, po niej wystawienie NS i modlitwy za chorych.
5. Dziękuję za wszystkie spotkania w ramach wizyt duszpasterskich
6. Od Jutra rozpoczyna się remont prezbiterium. Zostaną zdjęte dywany, płyty z lastriko i drewniane schody. W tym czasie ołtarz główny zostanie umieszczony na skrzyżowaniu nawy głównej i transeptu. Przez czas remontu nie będzie włączane ogrzewanie nadmuchowe z racji na otwarte drzwi główne i w bocznej zakrystii. […..] W budynku organistówki przez czas remontu będą mieszkać wykonawcy robót.
7. Dzisiaj po Mszy św o godz. 16:30 na plebanii zapraszam na spotkanie Radę Parafialną, aby omówić szczegóły remontu prezbiterium.
8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Janowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Borchówki.