Ogłoszenia parafialne V Niedziela zwykła 30 stycznia 2022r.

30 stycznia 2022Autor: Administrator

• 31 I w poniedziałek, wspomnienie św. Jana Bosko
• 2 II w środę, Święto ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, na Mszy św. O godz. 17:30 poświęcenie gromnic, a po Mszy św krótkie spotkanie rodzicami dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św.
• 3 II w pierwszy czwartek m-ca modlić będziemy się o nowe, liczne powołania do służby w Kościele. Tego dnia będzie również wspomnienie św. Błażeja, bp i m. Na Mszy o 17:30 obrzęd błogosławieństwa świecami gardła. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy św w ramach zbiórki ministrantów rozbieranie dekoracji Bożonarodzeniowej, zapraszam chętnych do pomocy.
• 4 II w pierwszy piątek m-ca odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz 17:00. O godz. 20:00 wieczór uwielbienia, od godz. 21:00 do 7:00 adoracja NS, jest lista na zapisy
• 5 II w pierwszą sobotę m-ca, wspomnienie św. Agaty, dz i m. Różaniec wynagradzający o godz. 17:00. Na Mszy św o godz 17:30 obrzęd błogosławieństwa wody i chleba służących do ochrony w czasie pożaru.

1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w środę 2 lutego 2022 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski, a uroczystym nieszporom o godz. 17.00 w Kaplicy SS. Karmelitanek Bosych (ul. Św. Teresy 6, Łódź) ks. bp Marek Marczak.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 2 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

3. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania rozpoczną się 4 lutego 2022 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

4. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę do kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. W tym roku spotkanie to zostanie ograniczone jedynie do Mszy św. sprawowanej 30 stycznia 2022 r. o godz. 18.00 w intencji dzieła pielgrzymki łódzkiej oraz wszystkich, którzy to dzieło tworzą.

5. Ze względu na ferie zimowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 6 lutego o godz. 12:00.

6. W sklepiku są do nabycia woskowe gromnice w cenie 20PLN.

7. 06 II w ndz, po Mszy św o godz. 12:00 na plebanii spotkanie opłatkowe scholi 18+

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Pilchtowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janowa