Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024r.

21 kwietnia 2024Autor: Administrator

1. 22 kwietnia na spotkanie o godz. 18:15 zapraszam osoby z Rady Parafialnej i przedstawicieli grup w związku z przygotowaniami do odpustu parafialnego w czasie, którego zostanie poświęcona nowa suknia na ikonie Naszej Skoszewskiej Matki Bożej.

2. Dnia 25 04 o godz. 18:15 rozpocznie się w kościele próba dzieci przygotowujących się do I Komunii.

3. W sobotę 27 kwietnia planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa. Wyjazd o 7:30 powrót na godz. 16:30. Koszt 40 PLN. Lista na zapisy w zakrystii. Osoby zapisane proszę o podanie nr PESEL, aby ubezpieczyć grupę.

4. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

5. Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja br. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.

6. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.
7. Dziękuję za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych następującym osobom: Zofii Nowickiej, Ewie Kowalskiej, Marzenie Stęcel, Janowi Nockowskiemu, Wincentemu Musiał, dn Dariuszowi Mroczkowi. Zostały przeprowadzone prace porządkowe w parafialnym ogrodzie za co ogromne podziękowania dla panów: Zygmunta i Jacka Drozdowiczów. W czwartek rozpoczęły się prace porządkowe na parafialnym cmentarzu. Za co dziękuję dn Dariuszowi i jeszcze jednej osobie. Został zebrany i wywieziony gruz, który leżał chyba kilkanaście lat - 15 ton. W dalszym etapie będzie porządkowany niezajęty przez groby teren cmentarza - wyrównywanie, wyciąganie i likwidacja pni. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Zawiera on informacje o wszystkich grobach znajdujących się na cmentarzu tj. zdjęcie grobu i informacje o pochowanych osobach oraz stan jego opłaty. Jeżeli przy grobie widnieje informacja, że grób jest opłacony oznacza to, że na pewno jest opłacony. Natomiast, w sytuacji, gdy takiej informacji nie ma najprawdopodobniej dane nie zostały jeszcze wprowadzone. W celu weryfikacji prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Od 1 sierpnia opłaty cmentarne będą naliczane również za każdy rok, gdy grób był nieopłacony. Przypomnę tylko, że same opłaty za wywóz śmieci to 16678,80 PLN.

8. Dziękuję za przepiękne kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom Bartolina . W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.