Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela zwykła 7 sierpnia 2022r.

7 sierpnia 2022Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. Rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do Parafialnego Odpustu. Msze św w czasie Nowenny będą sprawowane o godz. 19:30, a po nich realizowane będą poszczególne punkty programu zakończone Apelem Jasnogórskim. Msze św w czasie uroczystości o godz. 9:00 i suma o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie ks. Prałat Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii katedralnej.

Sobota 6 sierpnia
Konferencja Maryjna - Ojciec Paulin
Niedziela 7 sierpnia
Godz. 17:30 koncert Pieśni Maryjnych
Poniedziałek 8 sierpnia
Film - Przedstawienie: „Od źródeł moszczenicy płynie pieśń o chlebie”
Wtorek 9 sierpnia
Modlitwa o uzdrowienie
Środa 10 sierpnia
Nowenna do mb nieustającej pomocy
Czwartek 11 sierpnia
Dzień rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Piątek 12 sierpnia
Konferencja Pani Aldony Plucińskiej
Sobota 13 sierpnia
Nabożeństwo fatimskie
Niedziela 14 sierpnia
Godz. 17:30 Akatyst

2. Proszę o pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu odpustu wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii, szczególnie: Koła GW ze Starych Skoszew i Byszew, służbę liturgiczną, orkiestrę, Druhny i Druhów z OSP, WNMP. Proszę o przyniesienie ciast z poszczególnych miejscowości. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy mogli poczęstować pielgrzymów, w jakieś formie, naszym Skoszewskim Żurem.

3. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: WSPÓLNA DROGA. 97. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbywać się będą w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zapisy w formie on-line rozpoczną się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymka.lodz.pl. Nasi parafianie wyruszą w grupie I.

4. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

5. Dziękuję za piękne kwiaty młodym ze ślubu, a także mieszkańcom Bogini za sprzątanie kościoła.