Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela zwykła 13 sierpnia 2023r.

13 sierpnia 2023Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do Odpustu. Msze św w czasie Nowenny, która rozpocznie się 6 sierpnia będą sprawowane o godz. 19:30 z wyjątkiem niedziel - porządek Mszy św bez zmian, a po nich realizowane będą poszczególne punkty programu zakończone Apelem Jasnogórskim. Jest też prośba, aby z poszczególnych miejscowości przygotować po dwa ciasta, które można po pokrojeniu spakować w jednorazowe pojemniki; Proszę o pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu odpustu wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii, szczególnie: Koła GW ze Starych Skoszew i Byszew, służbę liturgiczną, orkiestrę, Druhny i Druhów z OSP, WNMP. Msze św w Uroczystość WNMP o godz. 9:00 i suma o godz.12:00, której przewodniczyć będzie bp Marek Marczak.

Program nowenny:
Niedziela 6 sierpnia - 
godz. 17:30 Adoracja NS prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej i scholę ze Strykowa
Poniedziałek 7 sierpnia - Film o Zwyczajach przy stole 
+ Aldona Plucińska
Wtorek 8 sierpnia - Koncert organowy: Pani Weronika i pan Rafał
Środa 9 sierpnia - Nowenna do Matki Bożej nieustającej pomocy
Czwartek 10 sierpnia - koncert pieśni Maryjnych Orkiestra i schole parafialne
Piątek 11 sierpnia - Droga krzyżowa
Sobota 12 sierpnia - Msza św. W intencje chorych i potrzebujących, modlitwy o uzdrowienie
Niedziela 13 sierpnia - godz. 17:30 procesja fatimska
Poniedziałek 14 sierpnia - akatyst

2. W dniu 7 sierpnia został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Zawiera on informacje o wszystkich grobach znajdujących się na cmentarzu tj. zdjęcie grobu i informacje o pochowanych osobach oraz stan jego opłaty. Jeżeli przy grobie widnieje informacja, że grób jest opłacony oznacza to, że na pewno jest opłacony. Natomiast, w sytuacji, gdy takiej informacji nie ma najprawdopodobniej dane nie zostały jeszcze wprowadzone. W celu weryfikacji prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wprowadzone dane mogą zawierać błędy, w przypadku ich zauważenia prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub administratorem Piotrem Pietrzakiem.

3. Zapraszam jutro około godz 11:00 do pomocy przy rozładowaniu wody na uroczystość.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za piękne kwiaty mieszkańcom Byszew. W następnej kolejności służbę sprzątania kościoła podejmą mieszkańcy Byszew.