Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 maja 2020 r.

31/05/2020 | Administrator

• 1 czerwca Święto NMP Matki Kościoła, Międzynarodowy Dzień Dziecka, rozpoczynamy okres zwykły, tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:15,
• 3 czerwca wspomnienie św. Karola Lwangi i Tow.
• 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
• 5 czerwca wpomnienie św. Bonifacego bp i m.
• W tym tygodniu I czwartek m-ca, modlić będziemy się o nowe, święte i liczne powołania do służby w kościele
• W I piątek m-ca, odwiedziny chorych od 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W pierwszą sobotę o 17:00 różaniec wynagradzający i recytowana Litania do Serca Pana Jezusa.

1. Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – w związku obecnie obowiązującymi w Polsce zasadami bezpieczeństwa nałożonymi na społeczeństwo w trosce o nasze zdrowie – uprzejmie informuje, że:
1. dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie, nie zostaje przedłużona;
2. procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zacho-waniu zaleceń sanitarnych to znaczy: maksymalnie 150 uczestników i dwumetrowe odległości między nimi;
3. podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące:
a. zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi,
b. noszenia maseczek ochronnych,
c. zasad przyjmowania Komunii świętej wydanych przez Kurię Metropolitalną Łódzką w Zarządzeniach z dnia 14 i 24 marca br.

2. Procesja Bożego Ciała - 11 czerwca odbędzie się po Mszy św. O godz. 11:00. Poproszę poszczególne grupy i miejscowości o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Pierwszy ołtarz będzie przy bramie cmentarnej, drugi przy Straży, procesją pójdziemy nową drogą do szkoły, gdzie będzie trzeci ołtarz, a następnie przejdziemy na parking przed kościołem, gdzie będzie znajdował się czwarty ołtarz. Na zakończenie procesji pobłogosławię zgromadzonych Najświętszym Sakramentem, na schodach przed kościołem.

3. Rozpoczęły się prace przy ociepleniu organistówki. Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie panom: Janowi Sobierajskiemu, Józefowi Sołdonowi, Grzegorzowi Kowalskiemu, Jarosławowi Prostańskiemu, Jackowi Żaromińskiemu, Markowi Adamczewskiemu, Pawłowi Borysowi z synem Kacprem.

4. Zapraszam w sobotę 6 czerwca na godz. 08:00 osoby chętne do pomocy przy ociepleniu organistówki.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. O 16:30 zapraszam na spotkanie w plebanii Radę Parafialną.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na kolonie Caritas

7. W dni powszednie o godz. 17:00 w naszej parafii zostaje wystawiony Najświętszy Sakrament i prowadzone są modlitwy przebłagalne o powstrzymanie epidemii, za wszystkich chorych, personel medyczny i tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W tym czasie jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 17:15 Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie, a w niedzielę o godz.16:15.

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła dla mieszkańców Janinowa i Buczku. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Jaroszek.