Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła 30 08 2020 r.

30/08/2020 | Administrator

• 01 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego - Msza św. W intencji: nauczycieli, uczniów, rodziców, katechetów opiekunów i wszystkich związanych z oświatą o godz. 10:00. Tego dnia będziemy przeżywać 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej, na wieczornej Mszy św pomodlimy się w intencji pokoju i za ofiary tego strasznego wydarzenia.
• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00
• 03 września - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. I dK
• W przyszłą niedzielę po Mszy św. O godz. 9:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. W ubiegłym tygodniu przed kościołem prowadzona była zbiórka do puszek dla mieszkańców Bejrutu - zebrano 1170 PLN Bóg zapłać za okazane wsparcie.

2. Dziękuję panom Janowi Rojkowi i Józefowi Sołdonowi za naprawę kostki na cmentarnej alejce, która znajduje się między kwaterami 4 i 5. Po ostatnich burzach i gradobiciu trwają na cmentarzu porządki. Do gminy został złożony wniosek o usunięcie 10 drzew, których struktura została poważnie naruszona.

3. Z okazji 100. rocznicy powstania diecezji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku.  Wyjazd dekanalny organizowany przez ks. Proboszcza par. MB Częstochowskiej w Brzezinach. Lista na zapisy w zakrystii
Program pielgrzymki
godz. 11.00 – Bazylika Prymasowska
– powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski
– konferencja Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
– Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski
13.00 – wspólny dla wszystkich obiad
14.00 – zwiedzanie w grupach autokarowych Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Po zwiedzaniu istnieje możliwość przejazdu swoimi autokarami i zwiedzania dwóch miejsc:
– przeprawa promem (dodatkowy koszt) w grupach po 50 osób i zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim
– Pola Lednickie, gdzie odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Młodych.

4. Parafialne Dożynki, odbędą się 6 września na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej na placu za organistówką, będą stoiska z poszczególnych miejscowości, także stoisko z Oratorium przy Łódzkiej Ochronce. Zapraszam na plebanię w środę 02.09 na godzinę 19:00 na spotkanie organizacyjne osoby, które mogą przyczynić się do zrealizowania tych dziękczynnych uroczystości.

5. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła dla mieszkańców Borchówki. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Byszew.