Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Św. 30 maja 2021 r.

30/05/2021 | Administrator

• 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka,
• Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:15,
• 5 czerwca wpomnienie św. Bonifacego bp i m
• W I piątek m-ca, odwiedziny chorych od 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W pierwszą sobotę m-ca o 17:00 różaniec wynagradzający i recytowana Litania do Serca Pana Jezusa.

1. Dzisiaj 30 maja o godz. 10:30 będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunię Św. Biały Tydzień w naszej parafii połączony jest z uczestnictwem w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej we czwartek, natomiast we wtorek białego tygodnia poświęcenie rowerów i innych jeżdżących pojazdów, w środę błogosławieństwo i rozdanie pamiątkowych obrazków. Msze o godz. 17:30.

2. Dnia 3 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św o godz 9:00 i 11:00. Na godz. 11:00 został zaproszony ks. Dr Tomasz Liszewski pełniący posługę w Ognisku Miłości w Olszy. Procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. O godz. 11:00. Poproszę poszczególne grupy i miejscowości o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Pierwszy ołtarz będzie przy bramie cmentarnej, drugi przy Straży, procesją pójdziemy nową drogą do szkoły, gdzie będzie trzeci ołtarz, a następnie przejdziemy na parking przed kościołem, gdzie będzie znajdował się czwarty ołtarz. Na zakończenie procesji będzie błogosławieństwo zgromadzonych Najświętszym Sakramentem na schodach przed kościołem. Proszę rodziców dzieci, które przystąpiły do I Komunii św i dzieci rocznicowe w o pomoc w przygotowaniu sypania płatkami kwiatów i ziół, a także pozostałe chętne dzieci.

3. W następną niedzielę o godz. 16:30 będzie transmisja Mszy św z naszej parafii animowanej przez Wspólnotę Samuel. Po Eucharystii spotkanie na plebani związane z organizowanym u nas 19 czerwca Świętem Młodych.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty, przyozdobienie kościoła Rodzicom Dzieci przyżwajatcych I Komunię Św, a także Paniom Małgorzacie i Elżbiecie. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew.