Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020 r.

29/11/2020 | Administrator

• 30 XI święto św Andrzeja Ap
• 2 XII wspomnienie bł Rafała Chylińskiego, pr
• 3 XII wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, pr
• 4 XII odpust świętej Barbary o godzinie 17:30 - Msza św. Odpustowa, którą poprowadzi ks proboszcz ze Strykowa - ks. Piotr Braczkowski. Zapraszam bardzo serdecznie.
• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczniemy czas Adwentu, a wraz z nim Msze św Roratnie o godz. 7:30. Spowiedź w dni powszednie o godz. 07:00

2. W sklepiku dostępne są Świece Caritas (mała - 5 PLN, duże - 12 PLN), są również kalendarze parafialne po 10 PLN i kalendarz w wersji rozbudowanej - w cenie 25 PLN. Zachęcam także do nabywania breloczków i magnesów.

3. Do puszek przed kościołem odbyła się zbiórka ofiar na monument-pomnik dla parafian, którzy przez ponad 620 lat tworzyli naszą parafię i kapłanów w niej pracujących, szczególnie tych podejmujących służbę od początku XX wieku. Monument zostanie postawiony przy Krzyżu przy kościele. Zebrano 784 PLN wraz z przekazanymi w czasie Dożynek pieniędzmi i innymi ofiarami zgromadzono 4500 PLN.

4. Bardzo dziękuję rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa, za sponsorowanie okrągłego witraża Trójcy Przenajświętszej - zostanie on umieszczony w transepcie po prawej stronie. Po lewej stronie zostanie umieszczony witraż Ducha św., na który również owa rodzina przekazała część funduszy - w sumie 10 tyś PLN, pozostałą część dołożę osobiście. Witraże zostaną wykonane do Świąt Bożego Narodzenia.

5. Od początku Adwentu ruszy akcja „Drzewko Miłosierdzia” i „Torba miłodzierdzoia”. W ubiegłym roku udało się przygotować ponad 90 paczek.

6. Bardzo dziękuję pani Dyrektor Zofii Okońskiej i pani Pedagog Monice Ruszkiewicz za zorganizowanie wraz w wieloma innymi osobami akcji „Pomoc dla Seniora”. Zebrano 2590 PLN. W akcję włączyły się między innymi: MONIKA ANNA PAWLACZEK, AGNIESZKA RABIEGA-PRZYŁĘCKA, ADAM CIESIELSKI, AGNIESZKA OBŁOG, AGNIESZKA MARIA CUKIERSKA, Renata i Jan Krzekszewscy, WITOLD WIŚNIEWSKI, KAROLINA i ADAM FORTUNA, KAROLINA RZĄSA, AGNIESZKA MARCINIAK, KAROLINA TWORO-PROSTAŃSKA, ALEKSANDRA SUMOROK za co ogromnie dziękuję. W ramach akcji, u jednej z naszych parafianek zostaje zbudowana łazienka z toaletą.

7. W następną niedzielę odbędzie się transmisja Mszy św. O godz. 16:00

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i ułożenie pięknych kwiatów dla mieszkańców Starych Skoszew za Rzeką. W następnej kolejności podejmą służbę mieszkańcy Nowych Skoszew i Głogowca.