Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła - 29 września 2019 r.

29/09/2019 | Administrator

• 30 IX – wspomnienie Św. Hieronima, pr, dK
• 01 X - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. I dK, rozpoczynamy tego dnia Nabożeństwa Różańcowe odbywają; od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, a w niedzielę o godz. 16:00.
• 02 X - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
• 04 X - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
• 05 X - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.
• W tym tygodniu: I czwartek m-cz: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00, w I niedzielę m-ca po Mszy św. o 9:00 wystawienie i adoracja NS

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii, o godz. 12.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 2 alumnom roku szóstego, natomiast 4 alumnów roku trzeciego otrzyma strój duchowny.

2. W ubiegłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 16:30, odbyło się spotkanie osób należących do Rady Parafialnej. Omówiliśmy sprawy związane z przygotowaniem i przeżyciem odpustu parafialnego; jako grupa synodalna - tematy związane z IV Synodem Diecezjalnym, a także program wizytacji bp Ireneusza Pękalskiego, która odbędzie się 20 X 2019r.

3. 6 października na Mszy św. o godz. 12:00 zostana poświęcone różańce dzieciom, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii Św. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami lub opiekunami.

4. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza na I Pielgrzymkę Przedsiębiorców na Jasną Górę, organizowaną w niedzielę 6 października 2019 r. o godz. 10.00 pod hasłem „Wiele zostało wam powierzone”. W ten sposób osoby zaangażowane w różne rodzaje działalności gospodarczej będą miały okazję do wspólnej modlitwy, umocnienia w wierze, wzajemnego poznania się i nawiązania współpracy.

5. Wzorem lat ubiegłych Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza Prezbiterium Kościoła Łódzkiego na rekolekcje, które tym razem będzie głosić osobiście w katedrze w dniach od 2 do 4 października br. o godz. 20.00. Zastąpią one dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, jaki niegdyś był organizowany w naszej archidiecezji w pierwszych dniach października, ale nie są równoznaczne z obowiązującymi nas rekolekcjami zamkniętymi.

6. Podziękowania szczególne za pomoc przy rekultywacji trawnika na placu przy plebani panom: Janowi Sobierajskiemu, Józefowi Sołdonowi, Zbigniewowi Żeromińskiemu, Wincentemu Musiałowi, Janowi Nockowskiemu, Krzysztofowi Wieczorkowi, Dariuszowi Mroczkowi, a także za użyczenie koparki i przywiezioną ziemi - panu Józefowi Kurzejamskiemu z wnuczkiem Kacprem.

7. Od przyszłej niedzieli 6 października br. będą przyjmowane intencje i wypominki na nowy rok.

8. Podziękowania za sprzątanie dla mieszkańców Starych Skoszew z „Rosyjki”, szczególnie państwu Małgorzacie i Konradowi Ciosek za przepiękne kompozycje kwiatowe. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni