TRWA ŁADOWANIE STRONY...

Sanktuarium Maryjne
w Starych Skoszewach

Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela zwykła 29 sierpnia 2021r.

29/08/2021 | Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
• 3 sierpnia wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap, dzień imienin abp Grzegorza Rysia
• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy, po Mszy świętej wieczorowej zbiórka ministrantów i rozwiązanie konkursu. W I sobotę miesiąca ze względu na ślub o godz. 17:00 i Mszę św. o 18:30 różaniec wynagradzający proszę odmówić indywidualnie.

1. Dzisiaj w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie odbędzie się impreza plenerowa - „Babie Lato” (Areopiknik, koncerty - gwiazda wieczoru zespół RAZ DWA TRZY).

2. 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św tego dnia dla dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców o godz. 10:00. To również 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszy św o 17:30 będziemy modlić się w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.

3. Parafialne Święto Dziękczynienia - „Dożynki” odbędzie się 5 września na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej biesiada na placu za organistówką wraz z występem Pani Anny Cymerman. Zachęcam do przygotowania stoisk z poszczególnych miejscowości, a także przyniesienia swoich plonów: chlebów, warzyw, przetworów, które zostaną pobłogosławione wraz z dożynkowym wieńcem. To Dziękczynienie za pracę i plony będzie niejako kontynuacją parafialnego Odpustu.

4. Komunikaty z Kurii Metropolitalnej Łódzkiej do odczytania w gablocie i stronie parafialnej.

5. Od niedzieli 12 września do niedzieli 3 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 3 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

6. Należą się też podziękowania za szczegółowe sprzątanie kościoła i przepiękne kwiaty dla mieszkańców Borchówki. W następnej kolejności służbę w sprzątaniu podejmą mieszkańcy Byszew.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej do przekazania wiernym w niedzielę 29 sierpnia 2021 r.
1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:
W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w kościołach:
Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,
Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,
Św. Archaniołów Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim,
Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie (Sercanie),
Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku,
Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim (Filipini).
W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.
W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie www.odnowa.jezuici.pl
W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.
W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.
Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie www.katecheza.lodz.pl
W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Kościołami stacyjnymi są:
Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi,
Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi,
Wniebowzięcia NMP w Łodzi,
Św. Wojciecha w Łodzi,
Miłosierdzia Bożego w Łodzi,
Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi,
NSJ w Łodzi (Retkinia),
Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Pabianicach,
Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Maz.,
Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.,
Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku,
Św. Narodzenia NMP w Bełchatowie,
Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
Św. Arch. Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim,
Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach,
Św. Mikołaja w Wolborzu,
Narodzenia NMP w Szczercowie.
2. Zbliża się rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akad. 2021/22. Program nauczania w Studium realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć wykładowych (grupowych) oraz indywidualnych (fortepian, organy). W indywidualnych przypadkach – po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności – kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Zapraszamy także organistów już zatrudnionych w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 15 września 2021 r. od godz. 17.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na e-mail: smk@archidiecezja.lodz.pl. Informacje: kom. 882 383 785.
3. Dom Seniora „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach oferuje dla pensjonariuszy pobyt całodobowy w pokojach jedno i dwuosobowych z łazienkami. W ofercie własna kuchnia, dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna, biblioteka, kaplica z opieką duszpasterską. Ponadto Dom oferuje pobyt dzienny dla pensjonariuszy z okolic Kaszewic. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.domseniora-kaszewice.pl lub pod nr. tel.: 792 723 294, 606 324 304. do informacji Księży
4. W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła będzie miała miejsce Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej. Prosimy Księży, którzy wybierają się na tę Mszę św., aby zgłosili swoją obecność na adres wd@archidiecezjia.lodz.pl lub telefonicznie 723-153-723 (ks. Hubert Kempiński). Ma to na celu zorganizowanie odpowiedniej ilości miejsc siedzących dla koncelebransów oraz da nam informację na ilu kapłanów udzielających Komunii św. możemy liczyć.
5. Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach zaprasza na rekolekcje kapłańskie we wrześniu i październiku:
27-30 września 2021 r. – prowadzi o. Jacek Szymczak OP; temat: „Coś więcej niż Jonasz”,
18-21 października 2021 r. – prowadzi o. Krzysztof Czerwionka z dyrektorami Szkół Nowej Ewangelizacji, temat: „Pasterz z wizją”.
Do uczestnictwa w rekolekcjach zapraszamy księży diecezjalnych i zakonnych. Koszt udziału: pokój 1-os – 580 zł, pokój 2-os – 490 zł. Kontakt: tel. 42 211 85 00, 601 222 472.