Ogłoszenia parafialne 30 Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

28/10/2018 | Administrator

• 1 XI w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 9:00 i 10:30. O godz. 12:00 procesja z kościoła na cmentarz i Msza św. na cmentarzu.
• W piątek 2 XI Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele o 9:00 i 16:30. O godz. 20:00 początek adoracji pierwszopiątkowej.
• Do 8 XI trwa oktawa podczas, której można za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą uzyskać odpust i ofiarować go tylko za zmarłych.

1. Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 19.30. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

2. Na cmentarzu 1 XI zbiórka ofiar na WSD w Łodzi.

3. W listopadzie i grudniu, w dni powszednie, Msze św. od poniedziałku do soboty będą sprawowane o godz. 16:30.

4. Od poniedziałku 5 XI będą na ławkach montowane maty grzewcze. Stare ławki - 12 szt., zostały przekazane do parafii w Mileszkach, gdzie spłonął zabytkowy kościół, pozostałe do parafii w Kalonce.

5. Podejmujemy wiele prac porządkowych przy grobach naszych zmarłych. Postarajmy się również zadbać o groby opuszczone i miejsca na alejach, aby uprzątnąć liście i rzeczy zbędne.

6. Podziękowania dla mieszkańców Sierżni za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, za piękne kwiaty. Wczoraj było dużo pracy, szczególnie przy sprzątaniu liści.