Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa 28 marca 2021 r.

28/03/2021 | Administrator

• Przypominamy, że w dni Triduum Paschalnego udział w wieczornych celebracjach liturgicznych można zastąpić odmówieniem Liturgii Godzin: w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – Nieszporów, w Wielką Sobotę – Godziny Czytań z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego; Msza święta Krzyżma Decyzją Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Msza Krzyżma zostaje przeniesiona na Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - 27 maja 2021. Jeśli zabrakłoby w parafiach Oleju Krzyżma lub Chorych, można je otrzymać w katedrze. W Mszy Wieczerzy Pańskiej zaleca się opuszczenie mandatum. […] Zachęcamy wiernych do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w „grobie” Pańskim, tak jednak, aby zachować główną zasadę zgromadzeń; W liturgii Wielkiego Piątku oddajemy cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez pocałunku czy dotyku. Można także zastosować formę adoracji Krzyża bez podchodzenia, w milczeniu.
• TRIDUUM PASCHALNE - Wielki Czwartek - godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspomina się ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa oraz Chrystusowe przykazanie miłości. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej. To jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza święta; wspominamy jedyną Ofiarę Krzyżową naszego Zbawiciela. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. do Wielkiej Soboty do godz. 19:00. Wielka Sobota - Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także modli się i zachowuje post w oczekiwaniu na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. Nie będzie święcenie pokarmów w kościele. Wigilia Paschalna - Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, przynieśmy zabezpieczone przed roztopionym woskiem świece. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godz. 6:00 po niej Msza św. Pozostałe Msze Św: o godz. 9:00 i 12:00. Nie będzie Eucharystii o godz. 16:30

1. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15, a po nich Msza św.

2. Dziękują za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego - mieszkańcom: Byszew Majątku - 120 PLN, Teodorowa - 770 PLN, Byszew Pieńków - 270 PLN, Starych Skoszew - 370 PLN. Listy do poszczególnych miejscowości są do odebrania w zakrystii. Są również do poprania intencje Żywej Róży.

3. Informujemy, że TVP3 oddział w Łodzi będzie transmitować Triduum Paschalne z bazyliki archikatedralnej w Łodzi pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 19.00, Wielka Sobota – godz. 21.00. Transmisje TVP są wypisane na plakacie w gablocie.

4. Bardzo dziękuję za przepiękną palmę przy ołtarzu Paniom z Koła Gospodyń z Byszew i przekazane 500 PLN na organy, a także wyjątkową dekorację kościoła: Pani Małgorzacie z Dobieszkowa i Pani Małgorzacie Jasińskiej. Dziękuję za przygotowanie Ołtarza Adoracji i Grobu Pańskiego: Pani Małgorzacie z Dobieszkowa, Panu Janowi Nockowskiemu, Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Jasińskim, Panu Wincentemu i Panu Dariuszowi.

5. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla mieszkańców Byszew.