Ogłoszenia parafialne Niedziela Św. Rodziny 27 grudnia 2020 r.

27/12/2020 | Administrator

• 28 XII Święto Świętych Młodzianków mm (Św Jana Apostoła - błogosławieństwo wina o godz. 17:30)
• 31 XII zakończenie „Starego” Roku. Msza św. ze sprawozdaniem rocznym i nabożeństwem o godz. 17:30
• 1 I 2021r. Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. O godz. 09:00, 12:00 i 16:30, to również I piątek m-ca, odwiedziny chorych będą w lutym, spowiedź przed każdą Mszą św., od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00.

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, zapraszamy po Mszy św. O godz. 12:00 na koncert kolęd w wykonaniu naszych scholi i Wspólnoty NMP.

2. Orszak Trzech Króli w Łodzi powędruje przez nasze miasto w formie akcji charytatywnej. W torby na „Dar dla Nowonarodzonego” można wypełnić produktami dla niemowląt i małych dzieci (np. mleko modyfikowane, kaszki, kosmetyki dziecięce, smoczki lub pieluszki). Swój dar będzie można złożyć do 3 stycznia przy szopce w swojej parafii. Trzej Królowie 6 stycznia przekażą wszystkie dary dzieciom z Domu Samotnej Matki oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. Akcję można również wesprzeć finansowo na stronie Caritas www.dobromat24.pl. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś rozpocznie w Święta w internecie akcję wielkiego kolędowania pod nazwą Orszakowy Challenge Kolędowy. Każdy z nas może podjąć to wyzwanie, dołączyć do wspólnego internetowego kolędowania i przekazać w ten sposób swój dar dla Nowonarodzonego.

3. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza do łódzkiej archikatedry w dniach od 28 do 31 grudnia 2020 r. w godz. 8.00-13.30 na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. W programie: codzienna Eucharystia, modlitwa kanonami, spotkania w grupach i warsztaty. Więcej informacji i dokładny program spotkania znaleźć można na stronie www.mlodziwdomu.pl oraz na fanpage’u „Łódź Piotrowa” na Facebooku.

4. Zgodnie z Rozporządzeniem arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego dotyczące wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” w roku 2020/2021 kolędę rozpoczniemy po 17 stycznia 2021.r. Również po tym dniu odbędą się spotkania opłatkowe poszczególnych grup.

5. Dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich z Byszew przygotowane zostało sianko na stół wigilijny, jako „cegiełka” na monument upamiętniający naszych parafian i księży pracujących w naszej parafii. Zebrano 163 PLN.

6. W Uroczystość Chrystusa Króla na Mszach św. zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Poproszę osoby z poszczególnych miejscowości o pomoc w ich rozprowadzeniu. Dziękuję osobom, które podjęły tę posługę i za złożone ofiary mieszkańcom: Głogowca - 120 PLN

7. Jeszcze raz dziękuję za pomoc w ubieraniu żłóbka, przygotowaniu kościoła i choinek na święta

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i ułożenie pięknych kwiatów dla mieszkańców Jaroszek. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Teodorowa.